Чи можна виправити косоокість у дорослих людей?

Косоокість (або страбізм), не тільки загрожує втратою зору на одному оці, а й викликає психологічні проблеми: складно прийняти свою зовнішність, коли очі дивляться в різні боки. Багатьом здається, що косоокість – це дитяча хвороба, та насправді це не так.

Якщо очі дивляться у різні боки, порушується процес фокусування, і кожне око бачить свою картинку. Виникає двоїння. Наша нервова система прагне нас від нього захистити та прибирає зайве зображення предмета, і поступово гострота зору на одному з очей знижується, аж до повної його втрати.

Саме тому необхідно відразу ж звернутися до лікаря, якщо ви помітили у себе чи близького тривожні симптоми.

Чому виникає косоокість у дорослих?

Косоокість може виникнути після хірургічного втручання на очах і як наслідок черепно-мозкової травми. Інші можливі причини:

  1. Пухлина, що зміщує очне яблуко і порушує іннервацію ока.
  2. Інфекція (менінгіт, дифтерія, скарлатина, енцефаліт, грип, кір та інші).
  3. Запалення, що вразило м’язи та нерви ока.
  4. Судинна патологія, яка призводить до збоїв у харчуванні нервів ока і навіть до їх парезу та паралічу.
  5. Деякі ендокринологічні захворювання, генетичні фактори та сильний стрес.
  6. Різниця у рефракції очей, катаракта, атрофія зорового нерва, відшарування сітківки та інші очні патологій.

Як проявляється косоокість у дорослих?

Косоокість видно неозброєним поглядом: очні яблука рухаються не синхронно, іноді мимоволі. Людина починає мружитися, скаржиться на двоїння в очах, повертає голову для того, щоб розглянути об’єкти.

Є й інші ознаки, до яких належить зниження гостроти зору, біль та запаморочення в голові. Також починаються вестибулярні порушення, блювання та нудота, стає важче зосередитись, хворого можуть турбувати також провали в пам’яті.

Необхідно терміново проконсультуватися з офтальмологом при появі цих симптом, щоб зупинити прогресування захворювання та уникнути втрати зору.

Як лікувати косоокість у дорослих?

Перш за все, навіть не думайте про самолікування, адже так Ви можете лише нашкодити своїй зоровій системі. Зверніться за допомогою в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі-офтальмологи після проведення діагностики зрозуміють саме Ваш стан та запропонує варіанти лікування в індивідуальному порядку залежно від типу косоокості та ступеня ушкодження ока.

Консервативні методи лікування включають ін’єкції спеціальних препаратів, апаратне лікування, оптичну корекцію, виконання спеціальних вправ.

Якщо консервативне лікування безсиле, призначать хірургічне лікування чи лазерну корекцію. Мета такого лікування – відновити симетрію положення очей за допомогою зміни балансу м’язів. Іноді для цього потрібно провести резекцію м’язів. 

Якщо м’яз треба послабити, проводять рецесію (переміщення м’яза зниження її напруги). Також проводять пластику окорухового м’яза, щоб його подовжити. Лазерна корекція косоокості допоможе, якщо патологію викликала різниця в рефракції очей (сильна далекозорість або короткозорість одного з очей).

Отже, щоб зберегти свій зір при появі косоокості важливе своєчасне звернення до лікаря-офтальмолога та ефективне лікування. Це все Ви можете отримати в AstraMed, адже нам важливо зберегти зір кожного пацієнта!

Чи можна виправити косоокість у дорослих людей?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори