Чи можна вилікувати увеїт самостійно?

Існує безліч причин, через які людина може звернутися до офтальмолога зі скаргою на зниження зору або ж взагалі практично повної його втрати. Саме однією з причин погіршення якості зору є увеїт. Це захворювання є запаленням судинної (середньої) оболонки органів зору, розташованої прямо під склерою. При цьому може бути уражена як вся судинна оболонка, так і її окрема частина.

Чому виникає та як проявляється увеїт?

Як і будь-яке офтальмологічне захворювання, увеїт має свої характерні ознаки. Симптоми увеїту можуть відрізнятися, залежно від форми, тяжкості, тривалості та причини запалення.

Тим не менш, існує низка загальних симптомів, що можуть свідчити про розвиток увеїту, до них належить біль в оці, який стає сильнішим уночі, легка набряклість століття, світлобоязнь, сльозливість очей, зміна кольору райдужної оболонки і звісно ж погіршення зору.

Найбільше занепокоєння пацієнту часто доставляє передній увеїт, у той час як при середньому і задньому увеїті болів зазвичай немає, зате людина бачить плаваючі темні плями, а зір знижується значно суттєвіше.

Викликати увеїт можуть безліч як зовнішніх, так і внутрішніх факторів, до яких можна віднести алергічні реакції організму, потрапляння інфекції, грибка або паразитів до судинного тіла ока, раніше перенесені інфекційні захворювання, травми ока та операції органів зору, захворювання очей, включаючи виразку рогівки, імунодефіцит, системні патології.

Крім того, увеїт може розвинутись у пацієнтів з проблемами метаболізму, вегетосудинною дистонією, печінковою або ж нирковою недостатністю та навіть ожирінням.

При виявлені перших симптомів увеїту слід звертатися на консультацію до лікаря-офтальмолога, який допоможе зберегти Ваш зір. Одне з основних завдань фахівця при обстежені пацієнта з увеїтом — виявити причину запального процесу. Для цього лікар проводить офтальмологічний огляд та може направити пацієнта на клініко-лабораторну діагностику.

Чи можна лікувати увеїт самостійно?

Це питання цікавить кожного пацієнта, і відповідь на нього у фахівців лише одна: «Не намагайтеся лікувати увеїт самостійно! Постарайтеся відразу ж звернутися до кваліфікованого лікаря-офтальмолога!»

Лікування увеїтів – це дуже часто складне та тривале завдання. Необхідне постійне спостереження, оскільки суб’єктивне відчуття поліпшення зазвичай відповідає справжньому стану процесу.

У фазі гострого запалення призначаються мідріатики; антибіотики широкого спектру дії, сульфаніламідні препарати всередину та у вигляді очних крапель. Застосовуються різноманітні кортикостероїди, вітаміни, ферменти, що десенсибілізують. Для придушення запальної реакції призначаються нестероїдні протизапальні препарати. Призначається та фізіотерапевтичне лікування.

Обов’язково проводиться санація хронічних осередків інфекції в організмі. Обстеження та лікування, спрямоване на корекцію імунітету. Часто призначаються й консультації лікарів суміжних спеціальностей: ревматолога, інфекціоніста, імунолога.

Пройти якісне обстеження зорової системи та вилікувати увеїт Ви можете в Медичному центрі AstraMed. Наші фахівці проводять діагностику зору з використанням якісного обладнання, що дає можливість виявити будь-які патології органів зору навіть на ранніх стадіях. Також наші кваліфіковані фахівці підбирають ефективне лікування виявлених порушень індивідуально для кожного пацієнта, що дає можливість швидко їх усунути та не допустити розвитку ускладнень!

Чи можна вилікувати увеїт самостійно?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори