Чи можливо повністю вилікувати глаукому?

Глаукома – це офтальмологічне порушення, що є частою причиною повної втрати зору. Це захворювання характеризується змінами у роботі зорового нерва, що може призвести до обмеження поля зору і навіть безповоротної втрати зору. Ці зміни можуть відбуватися так поступово, що ви можете їх не помічати доти, доки не виникнуть незворотні ушкодження зорового нерва.

Рання діагностика та лікування можуть зменшити або запобігти пошкодженню зорового нерва. Важливо, щоб Ви регулярно відвідували лікаря-офтальмолога та перевіряли внутрішньоочний тиск.

У більшості випадків, глаукома не викликає будь-яких помітних симптомів, поки захворювання не викликало незворотні ушкодження. Однією з ознак глаукоми є підвищений внутрішньоочний тиск. Якщо вчасно не розпочати лікування, то глаукома може призвести до прогресуючої втрати зору. У пізніх стадіях глаукомні поразки, що вже настали, практично незворотні навіть при успішному лікуванні в плані зниження внутрішньоочного тиску.

Повністю вилікувати глаукому можливо?

Основним способом лікування глаукоми є зниження внутрішньоочного тиску з метою декомпресії зорового нерва. Глаукома – це хронічне захворювання, тому повне лікування неможливо і втрачений зір, як правило, практично не відновлюється. Однак своєчасна діагностика, лікування та регулярні огляди у кваліфікованих лікарів можуть запобігти втраті зору, а якщо втрата зору вже відбулася, лікування може уповільнити або пригальмувати його втрату.

Лікування глаукоми часто починається із призначення очних крапель. В даний час є велика кількість препаратів, за допомогою яких можлива нормалізація внутрішньоочного тиску. Очні краплі можуть знизити внутрішньоочний тиск та зменшити ризик прогресування глаукоми. Ці краплі необхідно приймати регулярно, без перерв, контролювати їхню ефективність на прийомі обов’язково варто в лікаря!

До яких наслідків може призвести глаукома?

У тому випадку, коли методи профілактики та лікування не були здійснені своєчасно, неминучий розвиток ускладнень. Наслідки глаукоми виражаються такими станами як розвиток порушення, при якому втрачається частина поля зору у зв’язку з утворенням ділянок, несприйнятливих до світла. Також можливе порушення сприйняття кольорів та яскравого світла. Часто зустрічається й сильне зниження якості зору, яке взагалі не можливо відновити. В такому випадку застосовується лікування, яке допомагає призупинити подальшу втрату гостроти зору.

До ускладнень при глаукомі можна віднести неоваскуляризацію рогівки, що характеризується проростанням нових судин та згодом призводить до повної втрати зору. Можливе порушення периферичного зору з одночасним збереженням центрального, а також розвиток катаракти. І найгіршим наслідком глаукоми є повна та безповоротна втрата зору, що виникає при відсутності належного лікування.

            Щоб зберегти свій зір, при перших симптомах глаукоми та появі дискомфорту в очах одразу ж звертайтеся на огляд в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі-офтальмологи не лише проведуть якісну діагностик узору та визначать причину неприємних відчуттів, а й підберуть ефективне лікування для швидкого їх усунення.

Чи можливо повністю вилікувати глаукому?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори