Чи може посилена пітливість свідчити про розвиток захворювань?

Потовиділення – це фізіологічний процес, який необхідний для підтримки температури тіла. Пітливість посилюється при фізичних навантаженнях та у спекотний період, проте таке явище може свідчити і про серйозні захворювання. Це явище викликає безліч дискомфорту та ускладнює життя. Підвищене потовиділення ще називають гіпергідрозом.

Причин посилення пітливості насправді дуже багато, а основною з них є індивідуальна фізіологічна особливість організму. Це характеризується більшою кількістю потових залоз або ж їх підвищеною чутливістю до подразників.

Потовиділення посилюється також при різких перепадах температури тіла. Коли при вірусних захворюваннях підвищується температура, а потім знижується до норми, то цей процес супроводжується рясним потовиділенням.

Про перераховані причини підвищення напевне знає кожен, але такий дискомфорт може свідчити і про розвиток захворювань.

При розвитку яких захворювань посилюється потовиділення?

Іноді безпричинне підвищення пітливості може бути симптомом розвитку серйозних захворювань організму:

  1. Гіпертиреоз. При гіперфункції щитоподібної залози в організмі значно зростає рівень гормонів, тому багато процесів пришвидшуються та посилюються. При гіпертиреозі прискорюється серцебиття, з’являється тремтіння рук та посилюються потовиділення. Щоб усунути захворювання слід приймати препарати, які нормалізують роботу щитоподібної залози, за призначенням лікаря.
  2. Цукровий діабет. Цукровий діабет погано впливає на роботу всього організму, а пітливість посилюється через коливання рівня глюкози. При підвищенні рівня цукру у крові, організм намагається позбутися його різними методами, у тому числі і через потовиділення. А при надто низькому рівні глюкози потовиділення посилюється через те, що організм подає знаки, що відбувається порушення.
  3. Порушення у роботі нирок. Посилена пітливість – це один із симптомів розвитку захворювань нирок. Саме через нирки з організму виводиться більша частина зайвої рідини. А коли у роботі нирок відбувається збій, то уся зайва рідина виводиться через потові залози.
  4. Інфекційні захворювання організму. Саме через потовиділення організм виводить продукти життєдіяльності бактерій та вірусів, тому рясне потовиділення може бути симптомом розвитку інфекційного захворювання. Серед найбільш поширених таких захворювань можна назвати туберкульоз, ВІЛ, гепатит та герпес. При перебігу інфекційних захворювань можна також помітити такий симптом, як збільшення лімфатичних вузлів.
  5. Злоякісні новоутворення. Для людей з онкологічними захворюваннями посилена пітливість є одним з перших симптомів. А це тому, що будь-які злоякісні процеси провокують перегрівання організму, щоб нормалізувати температуру тіла організм реагує підвищенням пітливості. При цьому немає апетиту, вага знижується та появляється відчуття постійної втоми.

Пітливість посилюється також при серцево-судинній недостатності, неврозі, панічних атаках, лімфомах та ожирінні.

При тривалій посиленій пітливості, слід звернутися до лікаря-терапевта, який вияснить причину появи цього дискомфорту. Після проведення огляду, збору аналізів та визначення причини появи посиленої пітливості лікар-терапевт може направити пацієнта до вузьких фахівців, які допоможуть усунути причини появи дискомфорту.

Чи може посилена пітливість свідчити про розвиток захворювань?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори