Центральна серозна хоріоретинопатія.

Центральна серозна хоріоретинопатія характеризується відшаруванням нейроепітелію сітчастої оболонки в зоні макули. Сприяє розвитку захворювання дефект в самому внутрішньому шарі судинної оболонки і фільтрація рідини під сітківку. Центральна хоріоретинопатія призводить до зниження гостроти зору, появи сірої плями перед очима та спотворення прямих ліній.

Лікуванням центральної серозної хоріоретинопатії займаються лікарі-офтальмологи в Медичному центрі AstraMed. Лікування може бути консервативним або малоінвазивним лазерним. Останній варіант показав найбільшу ефективність.

Різновиди центральної серозної хоріоретинопатії.

Центральна серозна хоріоретинопатія буває 2 типів: гостра та хронічна.

Гостра форма найчастіше зустрічається у молодих пацієнтів та характеризується сприятливим прогнозом. Зазвичай через півроку майже у 70-90% хворих відбувається закриття точок фільтрації, зворотне всмоктування рідини, що пропотіла, і прилягання сітківки до підлягаючих структур. Однак для відновлення гостроти та якості зору потрібно більш тривалий відрізок часу.

Хронічна форма найчастіше зустрічається у пацієнтів після 45 років, нерідко характеризується двостороннім ураженням із великими дефектами. Атрофія в центральних відділах сітківки найчастіше носить незворотний характер. Втрачені зорові функції мало відновлюються. Чим раніше буде розпочато лікування, тим кращим буде прогноз.

Основні симптоми центральної серозної хореоретинопатії.

Для центральної серозної хореоретинопатії характерна поява сірої або жовтуватої плями перед очима та поступове зниження гостроти зору. Розглянуті предмети нерідко здаються менше своїх істинних розмірів, їхнє просторове становище сприймається неправильно. Іноді у пацієнта з’являється далекозорість, якої раніше не було.

Залучення до патологічного процесу фовеолярної зони у пацієнтів з хронічною центральною серозною хоріоретинопатією призводить до атрофічних змін та незворотного зниження гостроти зору.

Чому виникає центральна серозна хореоретинопатія?

На сьогодні не виявлено достовірних причин розвитку захворювання. У ролі сприятливих чинників розглядаються такі як, інфекції (вірусні та бактеріальні). А також алергія, що нерідко відзначається зв’язок із бронхіальною астмою та сезонністю. Також захворювання може викликати вплив токсичних речовин, сприйнятливість до стресових факторів та підвищення рівня кортизолу в крові, патологічна будова нервової тканини, обтяжена спадковість.

До того ж, певну роль грає існуюча артеріальна гіпертензія, яка призводить до ураження дрібних артерій. Судинна оболонка ока не є винятком. При залученні до цих судин може розвиватися відшарування нейроепітелію. Факторами ризику також вважаються підвищене вживання нікотину та кави, переохолодження, особливості світлозаломлення в оці.

Незважаючи на те, що причини, як і раніше, є остаточно невстановленими, механізм розвитку центральної серозної хореоретинопатії є більш зрозумілим. Початкова дисфункція судинної оболонки призводить до підвищення проникності капілярів. Пропотіла плазма накопичується під сітківкою з формуванням серозного відшарування. Відшарування найчастіше прогресуючого характеру, що може призвести до стійкої втрати частини зорових функцій.

Центральна серозна хоріоретинопатія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори