Хірургічне лікування катаракти

Катаракта – це захворювання очей, яке спричиняє помутніння кришталика, у результаті різко знижується гострота зору. У 95% випадків катаракта виникає у людей похилого віку і є віковою деградацією кришталика, але решта 5% припадає на молодих людей і навіть дітей. У цій категорії пацієнтів катаракта є наслідок травми ока, запального захворювання чи якоїсь тяжкої системної патології зору.

Єдиний ефективний метод лікування катаракти – хірургічне видалення хворого кришталика із заміною його на штучний кришталик – це м’яка лінза з прозорого полімеру.

Консервативних методів лікування катаракти, які здатні відновити прозорість кришталика не існує!

Показання та протипоказання до проведення операції.

Зрозуміло, що основним показником до проведення операції є підтверджений діагноз катаракти. Обов’язково проводити операцію потрібно якщо;

  1. Катаракта зріла або перезріла, яка відзначається практично повною втрато зору ураженого ока.
  2. Катаракта набухає, як одна з причин глаукоми.
  3. Розвивається вторинна глаукома на фоні катаракти.

Абсолютних протипоказань до хірургічного видалення катаракти немає – операція проводиться в будь-якому віці. Факторами, наявність яких змушує відкласти операцію на певний час, є запальні захворювання ока: кератит, кон’юнктивіт, іридоцикліт та інші. Під час інфекційних захворювань організму, таких як бронхіт, пневмонія, ГРВІ, також не рекомендують проводити операцію. Остаточне рішення про доцільність або протипоказання до проведення операції приймається лікарем-офтальмологом, після проведення ретельної діагностики органів зору.

Методи хірургічного лікування катаракти.

Фахівці виділяють три основних методи хірургічного лікування катаракти:

  1. Екстракапсулярна та інтракапсулярна екстракція катаракти. Цей метод полягає у видалені кришталика через великий розріз рогівки. Відмінність цих двох методів у тому, що при застосуванні першого методу кришталик видаляється зі збереженням задньої капсули в оці, а при застосуванні другого методу – видаляється разом з усією капсулою. На місце кришталика встановлюється інтраокулярна лінза. В наш час ці два методи застосовуються дуже рідко, оскільки вони сильно травмують око та часто спричиняють ускладнення.
  2. Ультразвукова факоемульсифікація з установленням гнучкої інтраокулярної лінзи. За допомогою ультразвуку кришталик руйнується та дробиться, перетворюючись в емульсію. Після чого прибирається з ока електровідсмоктуванням. Усі маніпуляції проводяться через малесенькі (до 2 міліметрів) розрізи рогівки. Після застосування цього методу пацієнт вирушає додому вже наступного дня.
  3. Лікування катаракти лазером. Руйнування кришталика проводиться за допомогою лазера, який має мінімальну дію на здорові тканини ока. Розрізи рогівки робляться також за допомогою лазера. Після руйнування кришталика, проводиться імплантація інтраокулярної лінзи.  

Ультразвукова та лазерна факоемульсифікація під місцевою анестезією та не потребує накладання швів на рогівку, оскільки розрізи дуже маленькі та відбувається самогерметизація рогівки.

Під час підготовки до хірургічного лікування катаракти пацієнт проходить повну діагностику органів зору, яка включає пряму та зворотну офтальмоскопію, дослідження ока через щілинну лампу та інші методи діагностики. Також обов’язковим є загальний аналіз крові та огляд терапевта.

Після проведення хірургічного лікування катаракти не потрібне перебування в клініці з метою реабілітації. Протягом кількох днів після операції пацієнт повинен використовувати краплі, які призначив лікар.

Операція може спричинити ускладнення, до яких відноситься зміщення інтраокулярної лінзи, крововилив в око та інші. Щоб уникнути ускладнень, потрібно обирати лише перевірену клініку для проведення операції.

В Медичному центрі AstraMed працюють висококваліфіковані лікарі-офтальмологи. Наші лікарі професійно володіють методиками хірургічного видалення катаракти. Тому якщо Вам потрібне якісне лікування катаракти, то Вам точно до нас. Наші лікарі зроблять усе необхідне, щоб відновити Ваш зір.

Хірургічне лікування катаракти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори