Халязіон: причини розвитку та перші ознаки.

Халязіон виглядає як новоутворення, що нагадує горошину, яка утворюється на верхній або нижній повіці ока.  Може бути болючим при дотику, коли досягає більших розмірів. Іноді люди роками не звертають увагу на халязіон, оскільки він довгий час залишається невеликого розміру і не завдає незручностей, але з часом збільшується, може запалитися і призвести до різних ускладнень.
Халязіон на оці негативно впливає на зір та зовнішність людини, але при своєчасному зверненні до лікаря добре піддається лікуванню.

Чому виникає халязіон, основні причини.

Захворювання виникає через закупорку мейбомієвої залози, що продукує сальний секрет і через протоку виділяє його на внутрішню поверхню повік. За деяких умов може статися закупорка протоки мейбомієвої залози, і тоді весь секрет починає накопичуватися в ній, що викликає її збільшення, – це стає причиною халязіону. Ущільнення – безболісне, зовні має тілесний колір, а з внутрішньої сторони сірий. У ньому може міститися як сальний секрет, а й гнійний, хоча запального процесу може і не бути.
Причинами, через які відбувається закупорка мейбомієвої залози, вважаються деякі захворювання:

  1. порушення ліпідного обміну в організмі внаслідок хвороб травної системи, як результат, що виділяється секрет занадто густий і в’язкий.
  1. інфекційні шкірні захворювання, такі як демодекоз, можуть призводити до формування невеликих рубців та запальних вогнищ у протоках та біля них, викликаючи їх звуження та порушення відтоку секрету.
  2. ендокринні хвороби, особливо цукровий діабет, що знижують імунітет, що сприяє розвитку мікроорганізмів та запальних очних захворювань.
  3. індивідуальні особливості шкіри – зокрема підвищена продукція сальних залоз, що буває у людей з надмірно жирною шкірою.
  4. авітаміноз.

Крім того, халязіон часто розвивається просто через порушення правил гігієни: попадання бруду в очі, неправильне користування контактними лінзами, навіть використання прострочених очних крапель. Причиною може стати зниження імунітету внаслідок хронічних або гострих захворювань, онкології.

Перші симптоми халязіону.

Прояви халязіону наростають у міру його розвитку. Спочатку захворювання не завдає жодних незручностей, крім деякого порушення естетичного вигляду. Однак у міру збільшення капсули з’являються симптоми і поступово наростають.
Коли капсула стає більше 3 мм у поперечнику, з’являється відчуття стороннього тіла у вічі, оскільки вона починає дратувати рогівку при морганні. З’являється сльозотеча, шкіра над освітою починає лущитися і свербіти. Періодично заліза запалюється та з’являється характерне почервоніння.
При подальшому зростанні та загостреннях халязіону повіка виявляється піднесеною над очним яблуком, і симптоми стають більш вираженими:

  1. рогівка ока погано зволожується, тому з’являється відчуття піску в оці, печіння;
  1. з’являється болючість, капсула тисне на око і може пошкодити кон’юнктиву, можливий розвиток кон’юнктивіту, з’являються роздратування ока, почервоніння;
  2. можливий заворот вій усередину, що посилює подразнення рогівки та викликає біль;
  3. зір починає погіршуватися, тому що капсула тисне на очне яблуко, порушуючи його форму, викликаючи помутніння рогівки та підвищуючи внутрішньоочний тиск.

При перших ознаках халязіону звертайтеся в Медичний центр AstraMed, наші фахівці проведуть необхідну діагностику зорової системи та проведуть ефективне усунення халязіону, без будь-яких ускладнень.

Халязіон: причини розвитку та перші ознаки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори