У чому небезпека діабетичної ретинопатії?

Діабетична ретинопатія – ускладнення цукрового діабету, що вражає очі. Захворювання блокує харчування очного яблука, може стати причиною сліпоти.

Основна небезпека діабетичної ретинопатії.

Небезпека ускладнення полягає у відсутності прояву симптомів. Тривалий час процес може залишатися непоміченим, коли ретинопатія перебуває в ранній стадії.
При переході діабетичної ретинопатії у більш виражену стадію мають місце великі крововиливи, часто уражається центральна область сітківки, що призводить до нечіткого зображення, спотворення предметів, періодично може виникати темна пляма, яка заважає зору.
Щоб зупинити подальше ураження сітківки важливим є своєчасне виявлення патології та проведення лікування. Якщо відбулися серйозні зміни на очному дні, то зупинити процес, що розвивається, вдається не завжди, саме тому людям із цукровим діабетом слід проходити огляд в лікаря-офтальмолога хоча б раз в пів року.

Найбільш поширені симптоми діабетичної ретинопатії.

Перевищення рівня цукру в крові викликає порушення у роботі ендокринної системи. На ранніх стадіях виникає розмитий, нечіткий зір. Періодично з’являються помутніння у вічі, може різко зникати зір. Відчуття пелени перед очима викликає і набряк сітківки. Ознаки розвитку хвороби проблеми при читанні людина розглядає предмети на близькій відстані, зір розмитий і може бути спотворення. Згодом відбуваються внутрішньоочні крововиливи, про що свідчить пелена, «мушки» і темні плями, що виникає перед очима.

Отже, серед основних симптомів діабетичної ретинопатії можна виділити зниження зору (частіше цей симптом свідчить про тяжкі стадії ретинопатії), мерехтливі «зірочки» в очах, дискомфорт та біль в очах, зниження гостроти зору та присутність “завіси” перед очима, можливий розвиток повної сліпоти.

Якщо у вас спостерігаються схожі симптоми розвитку даного захворювання, радимо записатися на консультацію до лікаря-офтальмолога в Медичний центр AstraMed. Своєчасна діагностика запобігає можливим негативним наслідкам для вашого здоров’я!

Що варто знати про лікування діабетичної ретинопатії.

Рівень глюкози та гемоглобіну в крові – одні з найважливіших показників при лікуванні. В основі терапії лежить строгий регулярний контроль за зазначеними показниками. Необхідно ретельно організовувати лікування основного захворювання пацієнта – цукрового діабету.

У ході лікування діабетичної ретинопатії необхідний мультидисциплінарний підхід, до лікування повинні залучатися не лише офтальмологи, а й ендокринологи. Вибір методу лікування багато в чому залежить від стадії розвитку захворювання. Серед основних методів лікування діабетичної ретинопатії можна виділити:

  1. Медикаментозна терапія. Застосовуються препарати ангіопротектори, стероїдні та нестероїдні протизапальні лікарські препарати, антикоагулянти, ліки для покращення мікроциркуляції (за показаннями).
  2. Лазерне лікування. На цей час найефективніший і надійний метод запобігання розвитку діабетичної ретинопатії це лазерна коагуляція сітківки. Вона абсолютно безболісна для пацієнтів, при виконанні процедури використовується місцева анестезія, яка виключає хворобливі відчуття. Мета проведення — коагуляція («припікання») ішемізованих зон сітківки, а також найбільш неспроможних судин сітківки, що «протікають», і, можливо, створення тимчасових шляхів відтоку внутрішньосітчастої рідини.
  3. Оперативне лікування відшарування сітківки, що виникають при проліферативній діабетичній ретинопатії. Використовуються сучасні методики вітреоретинальної хірургії із введенням у порожнину ока спеціальних речовин – силіконове масло або газоповітряні суміші.
У чому небезпека діабетичної ретинопатії?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори