Уникаємо розвитку порушень у роботі серця.

Наше серце є найважливішим органом у організмі, що забезпечує життя, саме тому варто постійно слідкувати за його здоров’ям. Будь-які порушення у роботі серця можуть спричинити розвиток серйозних ускладнень для всього організму і навіть загрожувати життю. Дуже часто, щоб зберегти своє здоров’я, люди задаються запитанням чи можна уникнути розвитку порушень у роботі серця.

Чому виникають порушення у роботі серця?

Перш ніж перейти до можливих профілактичних заходів серцевих захворювань варто зрозуміти, які фактори провокують їх розвиток. Фактори, що впливають на порушення у роботі серця можна розділити на біологічні, фізіологічні та поведінкові.

До біологічних факторів належать природні зміни в організмі, найбільш поширеним є вік людини, оскільки в похилому віці розвиток серцевих захворювань значно зростає. Серед фізіологічних факторів можна виділити порушення метаболізму жирів, ожиріння, цукровий діабет, та інші порушення, що мають негативний вплив на серце. Поведінкових факторів найбільше, однак серед основних можна виділити куріння, зловживання спиртними напоями, погане харчування, схильність до стресів.

Найчастіше ранні негативні зміни у роботі серця виникають  через поведінкові фактори – неправильне харчування, наявність шкідливих звичок і гіподинамію (зниження рухової активності). Тому чим раніше розпочати комплекс профілактичних заходів, тим більша ймовірність звести ризик серйозних серцевих та судинних захворювань до мінімуму.

Що варто знати про профілактику захворювань серця?

Насправді профілактика порушень у роботі серця не вимагає докладання безлічі зусиль, але знижує ризик розвитку серцевих захворювань. Серед основних правил профілактики порушень у роботі серця можна виділити:


Збалансоване харчування. Раціон повинен включати щоденне вживання свіжих овочів та фруктів, а також обмеження жирних м’ясних продуктів, кухонної солі та глюкози. Слід відмовитися від жирної, смаженої, копченої їжі та випічки- ці продукти мають підвищений вміст холестерину, а також провокують появу ожиріння, незмінні супутники якого – гіпертонія та атеросклероз.


Помірне споживання кофеїновмісних напоїв – кава і чаю. Кофеїн має на організм негативний вплив , подібний до ефектів адреналіну: стимулює серцеву діяльність, підвищує артеріальний тиск, прискорює пульс і підвищує ризик виникнення аритмії.

Рухова активність. Гіподинамія призводить до ослаблення скоротливої здатності серця і в рази підвищує судинні ризики: швидкість кровотоку в артеріях та венах знижується, утворюючи умови для тромбоутворення. Щоденна зарядка вранці та декілька тренувань в тиждень убережуть серце від ішемії та інших порушень.
Повноцінний відпочинок. Стреси та недосипання виснажують організм, а на тлі перевтоми, стрибків адреналіну та гормону стресу погіршується нормальна робота серця, а також підвищується ризик виникнення гіпертонії.

Відмова від шкідливих звичок. Куріння підвищує можливість виникнення ішемії серця на 57% за рахунок підвищення в крові фібриногену – специфічного протеїну, який стає основою для тромбів. Крім того, куріння підвищує рівень “поганого” холестерину, що призводить до розвитку атеросклерозу. Алкоголь погіршує реологічні властивості крові, провокуючи тромбоутворення, а також порушує серцевий ритм та трофіку міокарда.

Підтримка нормальної маси тіла. Зайва вага вкрай негативно впливає на стан серця і судин: відкладення жиру в міокарді призводять до його атрофії, ліпоцити «крадуть» кисень у серцевого м’яза, а підвищення рівня ліпідів згущує кров і стимулює тромбоутворення.

Якщо Ви відчуваєте хоча б найменший дискомфорт в області серця, слід одразу ж звертатися на огляд до лікаря-терапевта, який встановить причину появи цього дискомфорту та, за необхідності, направить до вузькоспеціалізованих фахівців. Пам’ятайте, що вчасна діагностика захворювань полегшує лікування та зберігає Ваше здоров’я та життя.

Уникаємо розвитку порушень у роботі серця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори