Ультразвукова діагностика зору.

Ультразвукова діагностика – це високоточний, безболісний і доступний метод дослідження організму, який активно використовують у різних галузях медицини. В офтальмологічній практиці УЗД також посідає важливе місце – це один з основних інструментів, що підкріплює загальновизнані діагностичні методи очних патологій.

 В основі ультразвукових досліджень лежить ехолокаційний принцип. Оцінюючи особливості зображення ультразвукових хвиль від різноманітних внутрішньоочних структур, можна отримувати багато інформації про їх будову, визначати нормальні та патологічно змінені біосередовища.

Ультразвукова діагностика дає можливість проводити максимально точні вимірювання очного яблука, отримати інформацію про стан анатомо-оптичних елементів ока та оцінити стан кровотоку в судинах очей. Ультразвук дозволяє оцінювати не лише загальний стан внутрішніх структур ока, а й вимірювати його конкретні біометричні параметри.

Основними причинами для проведення ультразвукової діагностики очей є:

 1. Травми ока закритого типу та пошкодження зорового нерва.
 2. Різке погіршення зору яке прогресує.
 3. Відшарування сітківки.
 4. Попадання в очі сторонніх тіл різного походження.
 5. Підозри на новоутворення всередині очей.
 6. Катаракта та глаукома.
 7. Короткозорість та далекозорість.
 8. Аномальний розвиток очного яблука.
 9. Судинні захворювання очей.

УЗД діагностика є дуже важливою під час динамічної оцінки результатів лікування. Його використовують при розрахунку оптичної сили штучних кришталиків, а також для вимірювання внутрішньоочних пухлин. Ультразвукова діагностика є незамінним методом при підготовці до деяких офтальмологічних операцій.

Основні методи ультразвукової діагностики зору:

В офтальмології використовують декілька методів УЗД-діагностики, кожен з них має свої особливості, відрізняється діагностичними можливостями та призначений для окремих випадків.

 1. УЗД А-методом – це сканування ока в одновимірному режимі. Фахівець водить датчиком по очному віці, дані на моніторі відбиваються у вигляді графіка, а після їх аналізу, проводиться оцінку біометричних параметрів ока. Цей метод ще називають ехобіометрією. Він дає можливість з високою точністю виміряти довжину ока, глибину його передньої камери та параметри кришталика. Ці дані дуже важливі при хірургічному видалені катаракти. Часто використовують перед хірургічним втручанням.
 2. УЗД В-методом – це двовимірна ехографія, яка має розширені можливості. На монітор виводяться уже не графіки, а двовимірне зображення з деталізацією внутрішніх структур очного яблука: кришталика, сітківки, очних м’язів та інших структур.

Процедура проводиться у режимі сидячи чи лежачи протягом 15-30 хвилин та не передбачає спеціальної підготовки. У більшості випадків на повіки наноситься гіпоалергенний гель, який призначений для проведення ультразвукової діагностики, а на поверхню повік встановлюються датчик. Є й інший метод – коли проводиться поверхнева анестезія, яка дає можливість досягнути нерухомості ока та усунути дискомфортні відчуття. Око залишається відкритим, а датчик поміщається на поверхню очного яблука.

Ультразвукова діагностика проводиться за призначенням лікаря, при наявності захворювань. Також можливе проведення дослідження з метою профілактики та вчасного виявлення порушень зору. Це допомагаю запобігти ризику появи багатьох захворювань очей.

В Медичному центрі AstraMed ультразвукова діагностика зору проводиться за допомогою сучасного обладнання. Яке дає можливість нашим лікарям-офтальмологам проводити точну та якісну діагностику вашого зору, з подальшим усуненням виявлених проблем.

Ультразвукова діагностика зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори