Симптоми та лікування діабетичної ретинопатії.

Діабетична ретинопатія є серйозним захворюванням очей, яке виникає у людей з діабетом. Це становить ризик для зору, оскільки може призвести до пошкодження судин, що живлять сітківку, і зниження видимості. У цій статті ми розглянемо основні симптоми та методи лікування діабетичної ретинопатії.

Основні симптоми діабетичної ретинопатії.

Діабетична ретинопатія має свої характерні симптоми серед яких можна виділити наступне:

  1. Поява темних плям на полі зору.
  2. Розширення судин сітківки, що призводить до їх зміщення.
  3. Поява нових судин на сітківці, які уже можуть бути деформовані.
  4. Зміна кольору сітківки та пошкодження її судин, що може призвести до крововиливів та зниження зору.

Якщо у Вас уже виявили цукровий діабет, то важливо регулярно перевіряти свій зір у лікаря-офтальмолога. Це дозволить вчасно діагностувати та лікувати діабетичну ретинопатію без розвитку ускладнень.

Важливе про лікування діабетичної ретинопатії.

Лікування діабетичної ретинопатії залежить від того, наскільки серйозно пошкодження очей. Найбільш ефективні методи лікування, які застосовуються в цей час, включають:

  1. Ін’єкції ліків в очі. Цей метод лікування полягає у введенні лікувальних речовин безпосередньо в порожнину очей. Ліки допомагають зменшити пошкодження судин сітківки та усунути запалення, які виникають при діабетичній ретинопатії.
  2. Лазерна коагуляція сітківки. Цей метод лікування використовується для запобігання подальшого поширення нових судин та зменшення ризику крововиливів. Лазерні промені використовуються для припікання пошкоджених судин, що допомагає зупинити крововилив та запобігти подальшому ушкодженню сітківки.
  3. Вітреоретинальна хірургія. Цей метод лікування застосовується у випадках, коли пошкодження сітківки є дуже серйозним. Хірургічне втручання може допомогти частково відновити втрачений зір та запобігти подальшому поширенню ушкоджень.

Крім цього, для контролю за діабетичною ретинопатією важливо дотримуватися певних рекомендацій. Перш за все, необхідно дотримуватися правильного харчування, що дозволяє контролювати рівень цукру в крові. Також важливо регулярно перевіряти рівень глюкози та артеріального тиску, а також вживати усі медикаментозні препарати, які були призначені лікарем для контролю за цукром в крові.

Діабетична ретинопатія є серйозним захворюванням, яке може призвести до значного погіршення зору. Однак, при вчасному виявленні та лікуванні, можна досягти хороших результатів та призупинити її прогресування. Лікування діабетичної ретинопатії зазвичай може проходити у вигляді ін’єкції ліків в очі, лазерної коагуляції або вітреоретинальної хірургії. Крім цього, важливо дотримуватися певних рекомендацій для контролю за захворюванням.

При будь-яких симптомах, пов’язаних зі зміною зору, важливо звернутися до лікаря-офтальмолога для обстеження. В Медичному центрі AstraMed досвідчені офтальмологи проведуть необхідну діагностику для виявлення діабетичної ретинопатії. Після чого буде підібраний ефективний метод її лікування з врахуванням усіх особливостей Вашої зорової системи.

Симптоми та лікування діабетичної ретинопатії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори