Розмитість зору: чому виникає?

Розмитість зору зір означає втрату гостроти зору, внаслідок чого предмети виглядають нерізкими та розмитими. Нечіткий зір може торкатися обох очей, але деякі люди відчувають нечіткий зір тільки в одному оці.

Основні причини появи розмитості зору.

Взагалі причин є безліч, але серед найбільш поширених можна виділити наступні:

  1. Міопія. Симптоми міопії включають косоокість, напруження очей, головний біль і нечіткий зір в одному або обох очах. Міопія є найпоширенішим порушенням рефракції, у якому предмети з відривом виглядають нечіткими.
  2. Далекозорість. Якщо у вас далекозорість, то відокремлені предмети виглядають чіткими, але очі не можуть належним чином зосередитися на предметах, розташованих поблизу – або розгляд таких предметів викликає незвичайну напругу очей та втому. У разі сильної далекозорості навіть віддалені предмети можуть бути нечіткими.
  3. Астигматизм: нечіткий зір на будь-якій відстані часто є симптомом астигматизму. Астигматизм відноситься до порушень рефракції, і зазвичай його причиною є неправильна форма рогівки. При астигматизмі світлові промені не фокусуються в одній точці на сітківці, щоб сформувати чіткий зір, незалежно від відстані, де предмет знаходиться від очей.
  4. Пресбіопія: Якщо вам за 40 років і ви починаєте помічати розмитий зір поблизу – наприклад, при читанні текстового повідомлення, ресторанного меню або іншого тексту, надрукованого дрібним шрифтом – швидше за все, це пов’язано з початком розвитку пресбіопії, звичайної вікової проблеми із зором.
  5. Хронічна сухість очей: Захворювання сухого ока може впливати на очі у багатьох відношеннях, у тому числі викликаючи мінливий розмитий зір. При цьому стані може допомогти замінник слізної рідини.
  6. Надто тривале носіння контактних лінз: Носіння одноденних контактних лінз протягом більш тривалого періоду часу, ніж передбачено окулістом, призведе до того, що на лінзах почнуть відкладатися білки та інші забруднення, що містяться у слізній плівці. Внаслідок цього може виникати розмитий зір та підвищується ризик розвитку очних інфекцій.

Розмитий зір як симптомом серйозних захворювань очей.

Якщо у вас раптово виник розмитий зір в одному оці і вам за 60, то, можливо, що у вас з’явився отвір у центральній зоні сітківки.

Раптова розмитість зору також може бути симптомом відшарування сітківки, очного герпесу або невриту зорового нерва. Серед таких захворювань можна виділити ще й:

  1. Катаракту. Зміни зору, наприклад, розмитий зір або затуманення зору, а також відблиски та ореоли навколо джерел світла у нічний час можуть бути симптомами катаракти. 
  2. Глаукому. Розмитий зір або “тунельний зір” можуть бути симптомами глаукоми Без лікування зір продовжуватиме погіршуватися і може призвести до незворотної сліпоти.
  3. Вікова макулярна дегенерація. Розмитий зір зір та спотворення зорового сприйняття, коли прямі лінії виглядають хвилястими або перерваними, можуть бути симптомами вікової макулярної дегенерації, яка є основною причиною сліпоти серед людей похилого віку.
  4. Діабетична ретинопатія. Якщо у вас цукровий діабет, незрозумілий розмитий зір може бути пов’язане з початком діабетичної ретинопатії, що загрожує зору захворювання, яке ушкоджує сітківку ока.

Отже, розмитий зір може попереджати про появу безлічі порушень в зоровій системі, в тому числі й про серйозні захворювання. Саме тому при появі такого симптому звертайтеся одразу ж в Медичний Центр AstraMed. Наші лікарі швидко визначати причину появи розмитості зору та знайдуть ефективне рішення для його усунення.

Розмитість зору: чому виникає?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори