Ретиніт: симптоми, причини виникнення та діагностика.

Ретиніт – це запальне захворювання сітківки.Запальний процес відбувається на сітківці очей, і зір значно знижується. Головна небезпека – це розвиток низки ускладнень, аж до повної втрати зору.

Види ретиніту та їх основні симптоми.

Симптоми проявів ретиніту залежать від причини виникнення захворювання та його виду. Різновидів ретиніту є дуже багато, але фахівці виділяють такі основні:

  1. Вірусний ретиніт. Патологія виникає внаслідок розвитку багатьох інфекційних захворювань, наприклад, грип та герпес. Дуже часто вірусні захворювання супроводжуються ретинітом легкої форми. При проведені діагностики виділяють зниження прозорості сітківки та формування на ній плям білого кольору. При лікуванні вірусного захворювання ці білі плями поступово зникають, а зір повертається до норми. Інколи прогресування вірусного ретиніту може призвести до відшарування сітківки ока.
  2. Септичний ретиніт. Захворювання розвивається при попаданні бактерій, які здатні викликати гнійне запалення з ураженням внутрішніх органів. Часто розвивається у хворих менінгітом та ендокардитом. Розвиток захворювання значно погіршує стан судин сітківки, з’являються світлі плями. При запущеному ретиніті з’являється помутніння склоподібного тіла та набрякає зоровий нерв.
  3. Цитомегаловірусний ретиніт. Захворювання виникає у людей, які страждають на хвороби, що призводять до ураження імунної системи, наприклад, ВІЛ. При цьому захворюванні осередок запалення знаходиться в очному дні. На пізніх стадіях розвитку, ретиніт поширюється на всі шари сітківки ока. Симптомами такого ретиніту є плаваючі «мушки» в очах, спалахи перед очима, погіршення зору та зниження периферичного зору.
  4. Пігментний ретиніт. Вроджене захворювання, що призводить до ураження периферії та макулярної області. Ознаки захворювання визначаються з перших днів життя. На всіх судинах сітківки спостерігаються плями темного кольору. Диск зорового нерва за наявності хвороби відрізняється високим ступенем блідості. Захворювання пов’язане із змінами у генах. Повністю вилікувати людину від пігментного ретиніту неможливо, а лікування лише уповільнює розвиток захворювання.  

 Причини розвитку ретиніту та його діагностика.

Важливі зорові функції виконуються сітчастою оболонкою ока. Від неї залежить гострота зору, сприйняття колірної гами, зір у темний час доби. При ураженні сітківки відбувається зниження цих показників.

Ретиніт найчастіше виникає внаслідок інших інфекційних захворювань організму. Існує кілька причин виникнення ретиніт під дією зовнішніх факторів:

  1. Травма очного яблука. Захворювання може виникнути внаслідок отримання травми, що порушує сітківку.
  2. Вплив іонізуючих променів на очі тривалий час.
  3. Ультрафіолетове світло, що регулярно впливає на очі.

Для виявлення ретиніту проводиться комплексна діагностика органів зору. Здійснюється замір внутрішньоочного тиску. Лікар-офтальмолог перевіряє гостроту зору та виконує пробну корекцію. При перевірці ширини зорових полів визначається їхнє звуження різного ступеня.  Найчастіше для діагностики ретиніту лікар оглядає очне дно і проводить пряму та зворотну офтальмоскопію. Для діагностики захворювання також використовують оптичну томографію сітківки. За допомогою спеціального обладнання пошарово оглядають сітчасту оболонку та визначають точне місцезнаходження захворювання. Збудник, що спровокував захворювання, визначають із залученням фахівців інших областей.

В Медичному центрі AstraMed наявне усе необхідне обладнання, яке дає можливість лікарям-офтальмологам з легкістю визначити наявність ретиніту. Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи, провівши повну діагностику зору, підберуть найкращий метод лікування саме для Вас.

Ретиніт: симптоми, причини виникнення та діагностика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори