Ретинопатія: що це таке та як лікувати?

Ретинопатія є однією з найпоширеніших захворювань сітківки ока, що може призвести до важких ускладнень та повної втрати зору. Це захворювання виникає внаслідок пошкодження судин, які живлять сітківку ока. У зв’язку з цим, ретинопатія може бути спричинена різними факторами, такими як діабет, підвищений кров’яний тиск, куріння та інші фактори ризику.

Основні симптоми ретинопатії.

Ретинопатія на початку може розвиватись без симптомів, особливо на початкових стадіях. Це означає, що людина може не відчувати жодних симптомів захворювання протягом довгого часу. Однак, з часом, можуть виникати такі симптоми, як зміна колірного зору, зміна розміру зіниці, погіршення зору, зміна форми об’єктів, які бачить людина, почервоніння очей, болі в очах, а також незвичайні світлові спалахи та відблиски.

Діагностика та лікування ретинопатії.

Для діагностики ретинопатії лікар використовує різні методи дослідження, включаючи офтальмоскопію та інші необхідні дослідження. Офтальмоскопія дозволяє лікарю детально оглянути структуру сітківки та виявити наявність пошкоджень. Провівши повну діагностику зору та виявивши ретинопатію лікар-офтальмолог переходить до підбору найбільш доречного методу лікування.

Лікування ретинопатії залежить від стадії захворювання та її причини. Найефективнішим методом лікування є вчасна діагностика та лікування факторів ризику, таких як діабет і підвищений кров’яний тиск. Крім того, можуть застосовуватися такі методи лікування, як лазерна терапія, ін’єкції лікарських речовин в органи зору та хірургічні втручання.

Лазерна терапія полягає в застосуванні лазерних променів для лікування пошкоджених судин. Лазерну терапію застосовують для зупинення подальшого поширення ретинопатії, а також для швидшого відновлення зору.

Ін’єкції лікарських речовин у око, таких як анти-VEGF, також можуть допомогти в лікуванні ретинопатії. Ці речовини зменшують залозистість та сприяють зменшенню проникнення рідини в око, що може спричинити пошкодження сітківки.

Хірургічна операція може бути необхідною у випадку, якщо ретинопатія вже дуже розвинена та не піддається іншим методам лікування. Операція може включати в себе видалення пошкоджених судин та заміну їх штучними.

Загальні рекомендації для профілактики ретинопатії.

Найефективнішим способом запобігання ретинопатії є здоровий спосіб життя. Зокрема, важливо забезпечити нормальний рівень цукру та кров’яного тиску, відмовитись від куріння, регулярно займатись фізичними вправами та періодично проходити профілактичні огляди у лікаря-офтальмолога.

Ретинопатія є серйозним захворюванням, яке може призвести до важких ускладнень та втрати зору. Вчасна діагностика та лікування можуть допомогти запобігти розвитку ускладнень та зберегти зір. Крім того, важливо дотримуватись здорового способу життя та регулярно проходити профілактичні огляди у лікаря офтальмолога для своєчасного виявлення та лікування ретинопатії.

Пройти повний та якісний огляд у офтальмолога Ви можете в Медичному центрі AstraMed. Для нас важливо зберегти зір кожного пацієнта, тому при діагностиці та лікуванні зору ми використовуємо лише сучасне та безпечне обладнання.

Ретинопатія: що це таке та як лікувати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори