Про що попереджає різь в очах?

Різь в очах – неприємне відчуття, яке може сигналізувати про наявність цілого ряду офтальмологічних патологій, від простої перевтоми до серйозних системних захворювань. 

Структура очей дуже складна, і будь-які її ушкодження та відхилення відразу ж виявляються, у тому числі неприємною різьбою. Вона має різну інтенсивність, від майже непомітної до нестерпної.

Можливі причини появи різі в органах зору.

Для визначення причин патології буде потрібна допомога офтальмолога, який проведе огляд, підбере методи діагностики та лікування. Патологічні процеси у органах зору чи анатомічних структурах навколо них, є основною причиною різі. У поодиноких випадках її викликають хвороби нервової системи, що впливають на зір. Розвитку різі також сприяють:

  1. Захворювання  сухого ока. Стан викликає нестачу слізної рідини, через що поверхня рогівки зволожується недостатньо. Зазвичай зустрічається у офісних співробітників, які проводять багато часу за комп’ютером у приміщенні із сухим повітрям. У багатьох із них постійно присутнє відчуття, ніби в око щось потрапило і ріже поверхню.
  2. Алергія. Реакцію можуть викликати будь-які алергени, починаючи з домашнього пилу та вовни тварин, закінчуючи продуктами харчування. Крім різі в очах, при алергії зустрічається почервоніння слизової оболонки, підвищена сльозотеча..
  3. Стороннє тіло в очах. Різь супроводжується відчуттям піску у власних очах. Позбавляючись від стороннього тіла, слізна залоза починає більш активне вироблення рідин, очищаючи рогівку. У окремих випадках стороннє тіло, що потрапило на слизову оболонку, залишає на її поверхні подряпину, що викликає різь і подразнення.
  4. Порушення функції слізної залози. Слізна залоза відповідає за вироблення сліз, що зволожують очі під час моргання. При недостатній кількості слізної рідини поверхня рогівки швидко сохне, до тканин не надходить необхідний обсяг корисних мікроелементів. Виникає відчуття різі.
  5. Зовнішні фактори До цієї категорії входять особливості довкілля: сухе повітря у приміщенні, сильний вітер чи мороз надворі. Під їх впливом слізна залоза не встигає підготувати необхідний обсяг зволожуючої рідини. Схожий ефект спостерігається при знаходженні людини у місцях із надто яскравим світлом. Кришталик не здатний звужуватись настільки сильно, щоб зменшити пошкодження сітківки. Іноді біль і різь у власних очах викликає від перебування у прокуреної кімнаті, приміщенні з їдким запахом.
  6. Сильні навантаження. При перенапрузі кришталик починає гірше працювати, йому потрібно більше поживних мікроелементів, які слізна залоза не в змозі виробити. З’являється різь. Зазвичай це спостерігається наприкінці робочого дня або за незбалансованого режиму відпочинку.
  7. Гормональні та вікові зміни. З віком склад сльози змінюється. У людей похилого віку в слізної рідини спостерігається нестача поживних речовин, що перешкоджають зволоженню очей. Різь зустрічається під час гормональної перебудови організму. З нею часто стикаються жінки у період клімаксу та підлітки у перехідний період. При клімаксі змінюється структура судин, через що кровообіг стає гіршим, до очей не надходить достатньо кисню. Схожа картина спостерігається при вагітності та лактації.
  8. Прийом ліків. Деякі лікарські препарати викликають звуження судин, через що погіршується їхня провідність. Є медикаменти, які змінюють склад сліз, внаслідок чого зменшується зволоження та харчування рогівки. Через це ріже в очах, вони сльозяться і запалюються.
Про що попереджає різь в очах?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори