Профілактика розвитку короткозорості.

Короткозорість або міопія – це захворювання, яке реально запобігти. Існують генетичні причини, від яких залежить деякі особливості будови очного яблука.  Однак якщо проводиться ефективна профілактика та зведені до мінімуму негативні впливи зовнішнього середовища, це дозволяє уникнути короткозорості або уповільнити її прогресування.

Нервова система тісно пов’язана з органом зору, тому не варто нехтувати рекомендаціями лікаря про прийом фолієвої кислоти, полівітамінів та інших засобів. Необхідно виключити вплив шкідливих факторів: тютюнового диму, алкоголю, рентгенівського випромінювання тощо. Описані заходи профілактики допоможуть підвищити шанси майбутнього малюка на здоровий зір.

Загальні заходи щодо профілактики короткозорості.

Створення комфортних умов навчання чи роботи. Ці заходи профілактики ставляться як до малюків, і до дорослих. Робоче місце має бути організоване таким чином, щоб денне світло падало зліва у правшів. Стілець повинен мати жорстку спину і бути не надто високо або низько розташований щодо столу, інакше постійна напруга м’язів шиї та зміни в хребті можуть призвести до проблем кровообігу в хребетних артеріях, що негативно відбивається на функції зору (при цьому наявна короткозорість може прогресувати). Джерело штучного освітлення також розташовується зліва у правшів, світло має бути не надто яскравим і не надто тьмяним.

Розумний розподіл зорових навантажень протягом дня. Для уникнення міопії необхідно давати відпочинок зору та чергувати роботу біля комп’ютера та заняття з книгами з «фізкультхвилинками» або гімнастикою для очей. Прості вправи для профілактики втоми очей з поперемінним поглядом на точку вдалині і точку поблизу (наприклад, дерево за вікном і точку на шибці) допоможе тренувати акомодаційний апарат ока і зменшити явища астенопії, помилкової короткозорості.

Збалансоване харчування. Достатня кількість вітамінів (А, групи В, С), поліненасичених жирних кислот, білка, мінералів потрібна для нормального функціонування органу зору. Тому профілактика міопії передбачає перегляд раціону на користь натуральних, здорових продуктів.

Регулярна фізична активність Цій складовій профілактики міопії слід приділяти належну увагу з дитячого віку. Регулярні заняття спортом, командні ігри, танці та інші види активності сприяють гармонійному розвитку тіла, у тому числі нервової системи та органу зору. Фізичні навантаження стимулюють кровотік і мікроциркуляцію у всіх тканинах і органах і дозволяють уникнути кисневого голодування, що є відмінною профілактикою зниження зору, у тому числі короткозорості.

Чи потрібно йти до лікаря, якщо немає ознак короткозорості?

Відвідування офтальмолога з метою профілактики рекомендовано кожній здоровій людині. Повне обстеження у лікаря допоможе своєчасно виявити проблему короткозорості на початковій стадії та розпочати лікування.

Щорічне відвідування офтальмолога рекомендується з дитячого віку. Для людей, у яких діагноз короткозорості вже є, також важливе регулярне відвідування лікаря як вторинна профілактика міопії. Якщо ознаки міопії наростають, лікар допоможе підібрати оптимальний варіант контактної корекції, призначить апаратне лікування та проконсультує з питань оперативного лікування. Пройти огляд в лікаря-офтальмолога Ви можете в AstraMed, у нашому медичному центрі працюють лише кваліфіковані фахівці, які швидко визначать наявність будь-яких порушень у роботі Вашої зорової системи та підберуть ефективне лікування, що дасть можливість зберегти Ваш зір!

Профілактика розвитку короткозорості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори