Профілактика захворювання сухого ока.

Захворювання сухого ока – це офтальмологічна патологія, що виникає на тлі порушення продукції сльози або внаслідок її швидкого випаровування. Недостатнє зволоження кон’юнктиви та рогової оболонки очного яблука є причиною почервоніння очей, виникнення відчуття сухості та печіння, а в занедбаних випадках – призводить до розвитку ускладнень.

Основні симптоми захворювання «сухого ока».

«Сухе око» належить до групи запальних захворювань органів зору. Для нього характерна зміна складу та зменшення кількості слізної рідини. Захворювання проявляється у вигляді таких симптомів як почервоніння кон’юнктиви, швидка стомлюваність очей, печіння, рясна сльозотеча, почуття різі, присутності піску в очах, світлочутливість, зниження гостроти, розпливчастість зору, болючість у процесі інстиляції офтальмологічних крапель.

При захворюванні сухого ока також спостерігаються виражені рогівково-кон’юнктивальні порушення, які мають ознаки запального та дегенеративного процесів. Це можуть бути помутніння, тьмяність, шорсткість рогівки, втрата блиску кон’юнктиви ока та ін. Як правило, симптоматика «сухого ока» більш виражена ввечері, особливо якщо протягом дня мала місце напружена зорова робота, наприклад, робота за комп’ютером.

«Сухе око» в окремих випадках виникає через вроджені патології, тому своєчасна профілактика цілком можлива. Кожна міра, що запобігає пересиханню рогівки та кон’юнктиви, одночасно дозволяє захистити очі від інфекцій, впливу негативних факторів.

Як уникнути розвитку захворювання сухого ока, основні поради.

Профілактика захворювання сухого ока дозволяє уникнути виникнення неприємних симптомів та розвитку будь-яких ускладнень. Як профілактику сухості очей лікарі рекомендують дотримуватися кількох простих правил:

  1. Відмовитися від препаратів з потенційно токсичною дією (краплі з консервантами).
  2. Частіше моргати під час перегляду телевізора, читання, роботи за комп’ютером.
  3. Розташовувати монітор нижче рівня очей
  4. Стежити за рівнем вологості у приміщенні та дотримуватись питного режиму.
  5. Відвідувати офтальмолога у разі виникнення дискомфорту у власних очах.
  6. Своєчасно лікувати захворювання, що можуть вплинути на стан очей.
  7. Використовувати спеціальні окуляри, що захищають органи зору впливу ультрафіолету, випромінювання монітора.
  8. Робити зорову гімнастику після тривалої напруженості очей, а також дотримуватися режиму відпочинку та роботи.
  9. Додати до раціону продукти з високим вмістом вітамінів А, D, Е, омега-3 жирних кислот.
  10. Носити правильно підібрані лінзи та не порушувати допустимі терміни їх експлуатації.

У ході досліджень також було встановлено, що на якість сліз впливає індекс маси тіла. У людей із надмірною вагою слізна рідина має низьку якість, що підвищує ризик розвитку захворювання сухого ока. В цьому випадку найкращою профілактикою стане правильне харчування, яке допоможе нормалізувати вагу, прискорити метаболізм, покращити якість слізної рідини.

При появі захворювання сухого ока звертайтеся на консультацію до лікарів-офтальмологів в Медичний центр AstraMed, наші фахівці підберуть ефективне лікування для кожного пацієнта, що допоможе швидко усунути неприємні симптоми. Пам’ятайте, що самолікування може зашкодити Вашій зоровій системі та викликати розвиток ускладнень.

Профілактика захворювання сухого ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори