Протипоказання для видалення катаракти.

Катаракта уже давно є одним із найбільш поширених офтальмологічних захворювань. Таке захворювання виникає зазвичай в людей старшого віку та призводить до помутніння кришталика. Помутніння вимагає своєчасного лікування, в протилежному випадку можлива повна  та безповоротна втрата зору.

Будь-яке, навіть мінімальне хірургічне втручання має свої протипоказання. Завдяки використанню методу факоемульсифікації катаракти кількість протипоказань до видалення катаракти зведена до мінімуму. Тим не менш, існують захворювання та стани, при яких операція не проводиться.

Основні протипоказання до видалення катаракти.

Існують випадки, коли видалення катаракти може не мати позитивного результату, а навпаки, призвести до швидкого погіршення ситуації. Щоб не допустити цього, варто обов’язково знати усі протипоказання до проведення операції з видалення катаракти. Видалення катаракти не можна проводити у таких випадках:

  1. Якщо у пацієнта розвинулося гостре інфекційне захворювання або загострилися хронічні захворювання. Наприклад, хронічний гайморит не є протипоказанням для факоемульсифікації, але якщо він загострився, необхідно почекати, поки стан хворого не нормалізується.
  2. Якщо пацієнт перебуває у тяжкому стані, наприклад, нещодавно переніс інсульт чи інфаркт.
  3. Запальні процеси у органів зору і повік – це обмежує будь-які втручання в органи зору.
  4. При онкологічних захворюваннях у сфері зорової системи, видалення катаракти спричинить швидке прогресування наявного захворювання.
  5. При деяких психічних захворюваннях та станах, що супроводжуються неадекватною поведінкою пацієнта.

Відносним протипоказанням є вік молодший 18 років. Але у кожному конкретному випадку питання вирішується індивідуально, залежно від стану здоров’я пацієнта.

Іноді лікарі не рекомендують робити операцію з видалення катаракти за наявності інших захворювань очей, що ведуть до зниження зору. Справа в тому, що через ці захворювання видалення катаракти може не призвести до бажаного поліпшення зору.

Вікові обмеження при видаленні катаракти.

Катаракта – це насамперед проблема людей похилого віку, які здебільшого мають цілу низку супутніх захворювань. Для таких пацієнтів загальний наркоз пов’язаний із ризиком, тому ставлення до хірургічних втручань у людей похилого віку досить насторожене та недовірливе. Але при факоемульсифікації подібні побоювання є безпідставними, оскільки це безпечна операція, що проводиться під місцевою анестезією. А якщо немає загального наркозу, то немає і ризиків, пов’язаних із підвищеним навантаженням на серцево-судинну систему. Це означає, що старший вік не є перешкодою факоемульсифікації. 

Убудь-якому віці мали чіткий зір є великою радістю, тому не обмежуйте своє життя. При перших симптомах катаракти звертайтеся в Медичний центр AstraMed.  Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи використовують лише безпечний та сучасний метод лікування катаракти. Нам важливо зберегти зір кожного пацієнта та повернути можливість бачити світ у віх його барвах,  тому з нами Ваш зір точно в надійних руках.

Протипоказання для видалення катаракти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори