Причини підвищення артеріального тиску

Підвищений або високий артеріальний тиск – це стан, різноманітний за своїми проявами. У його основі лежить посилення тонусу артеріол — дрібних кровоносних судин, що передують капілярам.

Якщо підвищений артеріальний тиск регулярно повторюється, то фахівці називають це таким захворюванням, як артеріальна гіпертонія. Це захворювання часто розвивається на фоні інших захворювань (цукрового діабету та ішемічної хвороби серця).

Причини підвищеного артеріального тиску.

Якщо підвищений артеріальний тиск повторюється регулярно, то причини, які його викликають залежать від типу гіпертонії.

  1. Первинна гіпертонія. Вона переважає серед усіх форм артеріальної гіпертонії, її поширеність становить понад 90%. Це хронічне захворювання, при якому підвищений артеріальний тиск не пов’язаний з виявленням явних причин, що призводять до розвитку вторинної артеріальної гіпертензії. Найчастіше захворювання розвивається повільно, протягом багатьох років, під впливом різних негативних чинників, зазвичай, і натомість спадкової схильності.
  2. Вторинна чи симптоматична гіпертонія. Це захворювання, у яких причиною підвищення артеріального тиску є ураження різних органів чи систем, і артеріальна гіпертонія є лише однією з симптомів захворювання. Вона може розвинутись на тлі низки захворювань або патологічних станів, наприклад, ендокринних захворювань, хронічних захворювань нирок, патології кровоносних судин та багатьох інших. Крім того, вживання деяких лікарських засобів (гормональних протизаплідних засобів, кортикостероїдів та інших) може бути причиною розвитку вторинної артеріальної гіпертонії.

Через різноманітність причин гіпертонії пацієнтам складно самостійно оцінити рівень ризику. Тому для своєчасної діагностики необхідна консультація лікаря. Він призначить необхідне лікування та підкаже, що треба робити для профілактики розвитку ускладнень.

Також фахівці виділяють фактори, які збільшують ризик підвищення артеріального тиску та розвитку гіпертонії. Серед таких факторів виділяють:

  1. Вік. З віком значно збільшується ризик появи гіпертонії. Високий артеріальний тиск спостерігається у кожної третьої дорослої людини у світі. Вплив віку в цьому випадку пов’язане з віковими змінами судин і збільшенням кількості супутніх хронічних захворювань.
  2. Спадкова схильність. Сімейний анамнез – один із найважливіших факторів при оцінці ризиків підвищення артеріального тиску та розвитку серцево-судинних захворювань. Успадкування схильності до підвищеного артеріального тиску становить 35-50%.
  3. Низька фізична активність або її відсутність. Згідно з рекомендаціями, дорослі люди повинні приділяти фізичному навантаженню не менше ніж 150 хвилин на тиждень. Для людей старше 65 років ці рекомендації зберігаються з урахуванням того, що вправи мають бути посильними та відповідати фізичним можливостям пацієнтів.
  4. Неправильне харчування. Погане харчування також може бути причиною підвищення артеріального тиску та появи серцево-судинних захворювань. Недостатня кількість поживних речовин та вітамінів, які містяться в овочах та фруктах, може призвести до підвищення артеріального тиску. Надмірне вживання солі також підвищує тиск.
  5. Надлишкова вага, постійні стреси та погані звички – це теж фактори, які можуть впливати на підвищення артеріального тиску. У людей, які надто емоційно реагують на проблеми, збільшується ризик розвитку гіпертонії.  
Причини підвищення артеріального тиску

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори