Причини відчуття стороннього тіла в оці.

Печіння, сльозотеча та відчуття ніби в очі потрапив пісок чи будь-яке інше стороннє тіло знайомо чи не кожній людині. В одних воно з’являється після напруженого робочого дня за комп’ютером, в інших виникає раптово і триває по кілька днів поспіль. У будь-якому випадку варто задуматися про причини виникнення неприємного синдрому та способи його ефективного лікування.

Чому з’являється відчуття стороннього тіла в оці?

Відчуття стороннього тіла в очах не можна вважати нормальним явищем. Адже найчастіше воно пов’язане із втратою захисної слізної плівки та сухістю очей. Причин цього явища може бути безліч:

  1. Патологія слізних залоз та носослізного каналу, а також безліч захворювань органів зору.
  2. Занадто рідкісне моргання, внаслідок чого очне яблуко недостатньо зволожуються слізною рідиною. Часто це явище виникає у любителів комп’ютерних ігор та офісних клерків.
  3. Сприяти сухості ока можуть і неправильно підібрані контактні лінзи.
  4. Дефіцит вітаміну А організмі чи інших важливих компонентів.
  5. Гормональні перепади, пов’язані з менопаузою або дисфункцією яєчників у жінок.

Причиною появи невидимого піску можуть стати і медикаментозні препарати – гормони, транквілізатори та багато інших. Ще одна часта причина відчуття стороннього тіла в очах – запальні процеси. Їх може спровокувати, як звичайний вірус грипу, так і травма рогівки, що може спричинити формування рубця і часткову втрату зору.

Може здатися, що в наш час, коли людина не моргаючи дивиться в комп’ютер і гаджети, сухість рогівки – це варіант норми. Тому, якщо у вас таке явище виникає рідко і минає після повноцінного сну, то й не варто переживати. А от якщо відчуття зберігається кілька днів – це вже привід для звернення до лікаря на консультацію.

Як позбутися відчуття стороннього тіла в оці?

Лікування спрямоване насамперед на виключення причини дискомфорту:

Іноді в оці справді наявне стороннє тіло, тоді його витягують за допомогою спеціальних інструментів, потім призначають краплі або мазь з антибіотиком.

При запальних та інфекційних захворюваннях призначають відповідне лікування протизапальними засобами, таке лікування підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

При необхідності підбирають нові контактні лінзи: з високими показниками вмісту вологи і кисневої проникності, з більш коротким терміном заміни.

Якщо відчуття піску у власних очах є наслідком неофтальмологічного захворювання, основне лікування призначає профільний спеціаліст. Офтальмолог може рекомендувати лікарські препарати, які полегшують симптоми з боку очей.

Щоб позбавити пацієнта дискомфорту, викликаного синдромом сухого ока, призначають: зволожуючі краплі на основі гіалурону. Також можуть бути призначені різноманітні вітамінні препарати у краплях та капсулах, а у важких випадках зменшують відтік слізної рідини через нососльозний канал за допомогою силіконової заглушки – тимчасової або постійної.

Якщо у Вас появилося відчуття стороннього тіла в оці, яке довго не проходить, тоді слід звернутися на консультацію до лікарів-офтальмологів в Медичний центр AstraMed. Наші фахівці проведуть необхідні обстеження для виявлення причини появи відчуття стороннього тіла та підберуть ефективне лікування для усунення дискомфорту.

Причини відчуття стороннього тіла в оці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори