Причини відчуття свербіння в куточках ока.

Дуже часто причиною погіршення зору, стають захворювання очей, які супроводжуються різними проявами. При цьому точно діагностувати захворювання, а головне, призначити ефективне лікування, може тільки лікар-офтальмолог. 

Існують симптоми, які не завжди є наслідком розвитку захворювань. Дуже часто до їх виникнення призводить вплив зовнішніх факторів, тому важливо розібратися, в якому випадку медикаментозне лікування потрібно, а в якому – не потрібно. Одним з подібних станів, є ситуація, коли виникає свербіння куточків очей.

Чому виникає свербіння куточків очей?

Взагалі причин появи такого дискомфорту є чимало. Інфекційні захворювання очей – це найчастіша причина свербіння очей та інших неприємних відчуттів. Подібні відчуття викликаються бактеріями, що спричиняють подразнення слизової оболонки.

Алергія – ще один фактор, що викликає свербіж в очах, який до того ж супроводжується печінням, рясним сльозовиділенням та набряком слизових ока. Відмінністю свербіння в очах, викликаного алергією, є те, що рясна сльозовиділення і почервоніння спостерігається відразу в обох очах, а не в одному, як у разі інфекції.

Попадання в око будь-якого стороннього тіла або речовини, як правило, теж викликає бажання почухати їх. В якості подразника в цій ситуації можуть виступати пилинки, туш або частинки косметики, вода та ін. Вся справа в роздратуванні слизової оболонки, яка сигналізує про це різної виразності свербінням у куточках очей. Щоправда, як тільки контакт із подразником припиняється, свербіж швидко минає, чого не відбувається за наявності інфекції.

Які захворювання очей викликають свербіння?

Найбільш поширеним порушенням, що викликає такий дискомфорт є кон’юнктивіт.При цьому захворюванні не тільки сверблять куточки очей, але існують і інші ознаки, такі як почервоніння очей, рясні сльозотечі та набряк повік. У гострих формах кон’юнктивіту можливе також виділення гною.

При лікуванні кон’юнктивіту насамперед враховується характер захворювання. У разі його бактеріальної природи, пацієнтам, як правило, призначається курс крапель з антибіотиками. Якщо захворювання спричинене алергенами, застосовують спеціальні антигістамінні препарати у формі крапель, суспензій та таблеток.

Ще одним захворюванням ока, що викликає свербіння є ячмінь. Якщо в куточку ока з’явився ячмінь, поряд із свербінням, у куточку ока з’являється почервоніння та припухлість. Надалі ця припухлість трансформується в невеликий гнійник.

Як правило, коли захворювання не ускладнене, воно триває не більше 5 днів. У цей період, якщо око свербить, можна використовувати примочки з відваром ромашки, чаєм або водою. При цьому температура відвару не повинна перевищувати 34-35 градусів. Тобто, не варто його робити занадто холодним, що викликає переохолодження або занадто гарячим, інакше свербіж виникатиме знову і знову. Для лікування нагноєння найчастіше призначаються місцеві антибіотики у формі мазі, наприклад, тетрациклін.

Свербіння в очах – досить частий дискомфорт, що може бути викликаний безліччю факторів. Щоб зберегти свій зір важливо запевнитися, що свербіння не є симптомом захворювання, тому при його появі звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші кваліфіковані лікарі проведуть огляд зорової системи та підберуть ефективне лікування при необхідності!

Причини відчуття свербіння в куточках ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори