Поширені міфи про зорову систему.

Міфи про наш зір – прямий наслідок занепокоєння про нього і водночас небажання зайвий раз звертатися до лікаря. На жаль, цим міфи бувають обґрунтованими, так і абсолютно безглуздими, що не мають відношення до реальності.

Найбільш поширені міфи про зір, що варто знати.

  1. Носіння окулярів псує зір, хоча крізь них і видно краще. Окуляри не псують зір. Більше того, вони можуть скоригувати зір за незначних відхилень. У гіршому випадку, неправильно підібрані окуляри можуть стомлювати очі, а незручна оправа викличе дискомфорт тиском на особу чи віскі. Міф пояснюється тим, що людина звикає до чіткої картинки в окулярах, і власний зір, без окулярів, з часом починає здаватися йому зіпсованим.
  2. Людям молодше 40 років перевіряти зір необов’язково. Насправді, і глаукома, і багато інших патологій можуть розвинутись у будь-якому віці. Це може бути пов’язано зі спадковістю, травмами, наслідками інфекцій, гормональними стрибками та іншими факторами. Тому, хоча у похилому віці ризик розвитку низки захворювань підвищується, це не є підставою не стежити за зором до того. Навпаки, регулярна перевірка дозволить помітити будь-яку проблему в зародковому стані та з меншими труднощами вирішити її. Достатньо відвідувати лікаря-офтальмолога один раз на рік, якщо не будуть дані інші рекомендації.
  3. Вживання моркви та чорниці покращує зір. У цьому є раціональне зерно: морква та чорниця (як, втім, і безліч інших доступних продуктів) містять вітаміни, важливі для підтримки здоров’я очей. Однак слід пам’ятати, що надмірне надходження вітаміну А, що міститься в моркві, в організм провокує гіпервітаміноз із неприємними наслідками. І, хоч би яким збалансованим надходження вітамінів, воно не виправить наявних патологій, лише підтримає функціонування очей, може уповільнити погіршення.
  4. Очі краще менше напружувати «роботою». Ідея про те, що очі будуть тим здоровішим, чим рідше напружувати їх роботою, читанням чи чим би там не було, є спотворенням іншої, правильної ідеї. Правильна думка полягає в тому, що необхідно знизити роботу очей у некомфортних умовах: за поганого або надто яскравого освітлення, за комп’ютером або перед телевізором, у приміщенні з кондиціонером. У нормальних умовах берегти очі від навантажень – все одно, що берегти ноги від ходьби або руки від листа.
  5. Читання паперових книг так само шкідливо, як робота за комп’ютером чи планшетом. Читання книг нешкідливе для зору, якщо читати при хорошому (не надто слабкому та не надто яскравому) освітленні, тримати книгу на комфортній відстані, підтримувати правильне положення тіла. Від техніки завжди виходить шкідливе випромінювання, вона створює відблиски, мерехтливі картинки, різкі перепади освітленості.
  6. У школярів неминуче погіршується зір. Коли дитина йде до школи, навантаження на очі різко зростає. Це накладається на схильність організму до короткозорості і часто призводить до падіння гостроти зору. Однак не варто миритися з цим, як з неминучим злом – потрібно регулярно водити дитину до лікаря, контролювати його зір, робити з ним гімнастику для очей. 
Поширені міфи про зорову систему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори