Показання до лазерної коагуляції сітківки.

Лазерна коагуляція сітківки ока – це процедура припікання, яка проводиться при різних захворюваннях сітківки. Серед таких захворювань можна виділити:

  1. Периферична дистрофія сітківки. Патологічне зміна у структурах очного дна.
  2. Локальне відшарування сітківки. Офтальмологічне захворювання, при якому сітківка ока відшаровується від судинної оболонки через її надрив.
  1. Діабетична ретинопатія. Офтальмологічне захворювання, що виникає через ускладнення цукрового діабету.
  2. Тромбоз вен сітківки (один із видів ретинопатії). Різке порушення кровообігу у структурах очного дна.
  3. Ураження центральної частини сітківки ока.

Використання лазерних методів на сітківку дозволяє знизити ризик розвитку ускладнень і скоротити період реабілітації після втручань на оці. Варто зазначити, що для багатьох офтальмологічних захворювань лазерна коагуляція є дуже важливим, а в деяких випадках необхідним етапом лікування. Сама процедура лазерної коагуляції проводиться досить швидко, безболісно для пацієнта та без порушення цілісності структур ока.

Процедура лазерної коагуляції сітківки є методом, що дозволяє попередити відшарування сітківки, розвитку тяжкої проліферативної ретинопатії у хворих на цукровий діабет та після тромбозу вен сітківки.

Симптоми ураження сітківки при цукровому діабеті залежать від зони її ураження: при ураженні центральної зони сітківки (макулярна зона) зниження гостроти зору може бути початковим симптомом захворювання. В інших випадках (при збереженні макулярної зони) пацієнти звертаються до офтальмолога, маючи вже важку проліферативну діабетичну ретинопатію.

Якщо у вас спостерігаються схожі симптоми, потрібно негайно звернутися до профільного фахівця для правильної діагностики та призначення необхідного лікування.

Лазерна коагуляція сітківки ока є мікрохірургічним втручанням, оскільки впливає безпосередньо на тонкі структури ока, які потребують підвищеної точності та уваги. Таку процедуру проводять і в Медичному центрі AstraMed. У нашому центрі лікарі-офтальмологи допоможуть підготувати вас до процедури та вчасно провести безпечне та ефективне лікування.

Що є основними показаннями та протипоказаннями до лазерної коагуляції сітківки ока?

Лазерна коагуляція сітківки є найефективнішим методом лікування очних патологій. Своєчасне виконання лазерної коагуляції дозволить зберегти зір та виключити розвиток ускладнень. Така процедура призначається лише профільним фахівцем після повного огляду. Показана пацієнтам, які мають в анамнезі такі захворювання:

  1. Периферична дистрофія сітківки ока.
  1. Локальне відшарування сітківки ока.
  2. Тромбоз вен сітківки.
  3. Діабетична ретинопатія – ускладнення на очі при цукровому діабеті, пов’язане з порушенням кровообігу у сітківці.

Необхідно звернути увагу на те, що процедура може виконуватися далеко не всім пацієнтам. Абсолютними протипоказаннями до лазерної коагуляції сітківки є термін вагітності вищий за 35 тижнів, сильно виражене відшарування сітківки ока, недостатня прозорість середовищ очей (помутніння кришталика чи будь-якої іншої частини ока).

Щоб зрозуміти чи необхідна Вам лазерна коагуляція сітківки та чи немає протипоказань до її проведення, звертайтеся на консультацію в Медичний центр AstraMed. Наші фахівці проведуть усе необхідне обстеження та підберуть ефективне лікування наявних порушень індивідуально для кожного пацієнта!

Показання до лазерної коагуляції сітківки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори