Перші симптоми порушень у роботі зорової системи.

Погіршення зору є поширеною проблемою серед людей з різних куточків світу. Основною проблемою чому псується зір є спосіб життя, що має на увазі мінімальну фізичну активність, постійне знаходження в приміщенні та практично щогодинне використання гаджетів. Люди розучилися дивитися в “далечінь”, адже все, що нам цікаво, зараз міститься в смартфоні.

Досить часто зір у людини псується ще в шкільні роки. Але навіть якщо цього не сталося, дорослі, які звикли до постійного зорового навантаження, все одно не бережуть  свій зір.

Що сигналізує про розвиток порушень зору.

Звісно ж, не усі офтальмологічні порушення мають будь-які симптоми на початку свого розвитку. Однак, можна виділити основні сигнали, при появі яких варто звертатися до лікаря-офтальмолога:

  1. Зниження гостроти зору. Це найпомітніший і найчастіший симптом. Ви відчуваєте, що не можете розглянути те, що бачили раніше дуже чітко. Наприклад, більше не можете визначити номер автобуса, що під’їжджає, або цифри на світлофорі.
  2. Погіршення якості зору. Можливе зниження яскравості, погіршення кольору, розмиття зображення, потемніння, пелена або туман в очах. Ці симптоми можуть попереджати про серйозні захворювання, тому в таких випадках необхідно негайно звернутися до офтальмолога.
  3. Втома очей. Коли зір погіршується, очі перебувають у постійній напрузі, намагаючись сфокусуватися на предметі, який вже складно розглянути. Від регулярного перенапруги розвивається так званий синдром втоми очей, для якого характерні такі симптоми: почервоніння та подразнення; біль та різь в очах; складності у концентруванні погляду на певному об’єкті; сухість та відчуття піску або стороннього предмету в очах.
  4. Головний біль. Біль може з’являтися після тривалої роботи за комп’ютером, після читання або керування автомобілем. Виникнення головного болю, пов’язаного із зором, говорить про те, що очі не справляються із навантаженням. Біль може бути спричинений підвищенням внутрішньоочного та артеріального тиску.

При появі цих симптомів слід якнайшвидше звернутися до кваліфікованого офтальмолога. Він визначити причину розвитку такого дискомфорту та підбере необхідні заходи для його усунення.

Як боротися із погіршенням зору?

Метод лікування порушень зору залежить від захворювання, що розвинулося, особливостей його перебігу та особливостей зорової системи та способу життя самого пацієнта. Так пройшовши діагностику зору в Медичному центрі AstraMed, наші лікарі визначать причину порушення Вашого зору та врахувавши Ваші побажання підберуть метод її усунення.

При постійному поганому зорі є поширені способи корекції: носіння окулярів або ж застосування контактних лінз. Однак ці методи дають лише короткочасне покращення на час їх застосування. І якщо Ви з якихось причин залишитеся без окулярів, побачити щось буде дійсно складно. Також при використанні невідповідного засобу корекції, Ваш зір лише погіршиться.

Набагато досконалішим способом сьогодні є лазерна корекція зору – завдяки простій, надійній та швидкій операції можливо повністю відновити гостроту свого зору всього за декілька хвилин, навіть не йдучи на лікарняний! Однак такий метод має свої особливості застосування та протипоказання.

Головне, що має зробити людина при поганому зорі, щоб не допустити подальшого падіння – це чергувати навантаження на очі з відпочинком, не навантажувати їх надмірно, при необхідності застосовувати зволожуючі краплі та вітаміни. Найважливішим при порушеннях зору – це своєчасна їх діагностика та правильно підібране лікування!

Перші симптоми порушень у роботі зорової системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори