Перші сигнали відшарування сітківки ока.

Відшарування сітківки – це небезпечний стан, що характеризується відокремленням шарів рогівки, яке може призвести до серйозних порушень у роботі зорової системи. Через виражене порушення поверхневого шару настає швидка втрата зору, особливо якщо з моменту відшарування проходить більше 1 місяця.

Чому відбувається відшарування сітківки ока?

Пацієнти часто запитують, від чого походить відшарування сітківки ока? У нормі сітківка тісно прилягає до судинної оболонки, що забезпечує її харчування. Травми, цукровий діабет, міопія високого ступеня та інші фактори можуть викликати її зміщення та подальше відшарування. Однак відшарування рідко трапляється, якщо сітківка ціла. Інша річ, коли на ній є розрив. У цю зону починає надходити желеподібне склоподібне тіло, яке призводить до розшарування поверхневих і зовнішніх шарів ретини.

Виділяють 2 групи факторів, що сприяють появі ознак відшарування сітківки:

  1. Наявність постійної тяги із боку склоподібного тіла. У нормі ця структура є прозорою і за консистенцією нагадує желе. Однак при деяких захворюваннях очей склоподібне тіло стає каламутним, в ньому з’являються щільні утворення, які тягнуться до сітчастої оболонки, викликаючи її поступове відшарування при кожному русі очними яблуками, а особливо при різких рухах.
  2. Зниження міцності сітківки. Витончення сітківки знижує резерв її міцності, тому навіть незначні пошкодження можуть призвести до відшарування.

Як розпізнати відшарування сітківки ока?

Симптоми відшарування сітківки ока неспецифічні і можуть траплятися і при інших захворюваннях. Однак, враховуючи велику небезпеку втрати зору при запізнілому зверненні за медичною допомогою, при появі навіть неспецифічних ознак варто негайно записатися на консультацію до офтальмолога.

На відшарування сітчастої оболонки можуть вказувати такі стани:

  1. Поява пелени перед очима. Спочатку здається, що сторонній предмет потрапив на кон’юнктиву і досить промити очі чи протерти, і зір відновиться. Проте ці події виявляються безуспішними, оскільки проблема торкається очне дно.
  2. Поява спалахів світла в оці, які схожі на іскри та блискавки. Це електричний імпульс, що виникає у нейроепітелії в момент відшарування.
  3. Нечіткість контурів предметів, що розглядаються, ефект ламаного зображення і випадання певних зон з поля зору. Такі симптоми зазвичай вказують на залучення не периферичної, а центральної частини сітківки.

Деякі пацієнти з ретинальним відшаруванням можуть помічати, що відразу після пробудження зір чіткіший, ніж протягом дня. Така закономірність пов’язана з тим, що в горизонтальному положенні шари сітківки щільніше прилягають один до одного, тому покращується її функція. Після переходу вертикальне положення розшарування посилюється, тому зір погіршується.

При появі симптомів відшарування сітківки звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі-офтальмологи вислухають усі Ваші скарги, та проведуть детальну діагностику зорової системи. За отриманими результатами лікарі підберуть ефективне лікування саме для Вас, що дасть можливість швидко усунути порушення та зберегти Ваш зір!

Перші сигнали відшарування сітківки ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори