Перші прояви катаракти: на що звертати увагу.

Майже половина населення планети старшого віку стикається із катарактою – захворювання зорової системи, пов’язане з помутнінням кришталика ока. Як правило, до групи ризику потрапляють люди віком понад 40 років.

Справа в тому, що в молодості очі людини за рахунок своєї еластичності здатні миттєво налаштовувати різкість зору. Відбувається однаково гарне сприйняття як близьких, і далеких предметів. Згодом рівень еластичності та прозорості кришталика знижується, він каламутніє і стає щільнішим, спостерігаються перші ознаки катаракти.

Зволікати з лікуванням катаракти не варто, поступове погіршення зору при цьому захворюванні веде до сліпоти, на перезрілій стадії кришталик стає молочно-білим і абсолютно непрозорим. Наскільки швидко це станеться – передбачити неможливо, та й немає чого, – можливості сучасного офтальмологічного обладнання дозволяють діагностувати та лікувати катаракту вже на ранніх стадіях розвитку захворювання.

Як виявити катаракту на ранній стадії розвитку?

Звичайно, для того, щоб встановити точний діагноз, необхідно проходити регулярні обстеження у лікаря-офтальмолога. Робити це треба щороку, намагаючись не пропускати візитів до лікаря, особливо якщо вам вже виповнилося 40 – 45 років.

Самостійно ж виявити катаракту на ранній стадії складно, проте є ознаки, що дозволяють запідозрити у себе чи своїх близьких цю недугу: миготіння перед очима, розмитий та спотворений зір, затуманення, райдужні кола, складність при дрібній зоровій роботі.

Знижується якість життя: неможливо як раніше керувати автомобілем, читати газети, насолоджуватися в’язанням светрів і таке інше. Виною всьому – погіршення зору.

І самопочуття при катаракті також залишає бажати кращого – очі швидше втомлюються, людину, яка страждає на це захворювання, можуть почати переслідувати головний біль. До речі, найчастіше симптоми катаракти, що починається, списують саме на втому очей, не припускаючи, що за цим може ховатися небезпечне захворювання.

Як ефективну усунути катаракту?

Визначити оптимальну стратегію лікування, підібрати відповідну медикаментозну терапію та зберегти Ваш зір може лише лікар- офтальмолог, і лише після детальна діагностика зорової системи пацієнта. Ефективним способом позбутися катаракти є операція з видалення самого природнього кришталика ока та заміну на штучний.

Хірургічне втручання триває лише близько 15-30 хвилин і проходить у комфортному режимі швидкої реабілітації. Зір повертається вже в операційній, у лікарні доведеться затриматися лише на кілька годин для контрольного огляду очей. Спеціального догляду за пацієнтами під час відновлювального періоду, що триває не більше місяця, не потрібно. Жодних фізичних обмежень після закінчення реабілітаційного періоду немає.

Щоб зберегти якість свого зору, при перших ознаках катаракти звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші досвідчені лікарі-офтальмологи проведуть детальну діагностику Вашої зорової системи, для виявлення причини дискомфорту. При діагностуванні катаракти чи іншого порушення підберуть ефективне та безпечне лікування!

Перші прояви катаракти: на що звертати увагу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори