Перша допомога при хімічних опіках очей.

Хімічні опіки очей становлять близько 10% офтальмологічних травм, з якими люди звертаються до лікарів. А якщо це відбувається так часто — кожен повинен знати про те, як правильно надати першу допомогу при хімічному опіку очей.

Більшість із них трапляється на роботі, наприклад, на виробництвах, де працюють із хімічними речовинами. Також хімічні опіки часто виникають вдома від засобів для чищення або інших звичайних побутових виробів. Вони теж можуть бути дуже небезпечними та завдати непоправної шкоди органу зору, їх необхідно лікувати та робити це негайно.

Як зрозуміти, що саме потрапило у вічі?

Щоб не витрачати дорогоцінний час на з’ясування причини, краще якнайшвидше звернутися до лікаря. Візуально визначити, чим спричинено опік органу зору, дуже складно. Наприклад, за наявності скоринок можна лише припустити, що у вічі потрапила кислота, але насправді розглянути їх важко. Все ускладнюється тим, що через рефлекс повіки при опіку сильно зімкнуті. Тому висновок зазвичай робиться на підставі того, з чим людина працювала. Якщо потерпілий використовував аміачні відбілювачі, очищувачі, вапно, цемент або магнезію, це точно лужне ураження.

Перші ознаки хімічного опіку очей: біль, почервоніння, свербіння та печіння, неможливість розплющити очі, спазм повік. Також сюди можна віднести відчуття стороннього тіла, набряклість шкіри повік, світлобоязнь та сльозотеча.

Перша допомога при хімічних опіках очей.

У жодному разі не намагайтеся змивати кислоти лугом і навпаки — це може лише посилити пошкодження. Також не можна робити промивання водою, якщо в очі потрапило вапно або супер клей. За словами фахівців, лікувати комбінований опік рогівки набагато складніше. Постарайтеся якнайшвидше звернутися до лікаря для обстеження та лікування.

Незалежно від типу хімічного опіку очей, перше, що потрібно зробити, акуратно розтиснути повіки і ретельно промити очі від зовнішнього краю до внутрішнього. Це можна робити за допомогою гумової груші, піпетки, шприца без голки або просто долонями. Таку ж процедуру роблять і при термічних опіках.

Найкраще промивати очі очищеною або кип’яченою водою, але підійде й проточна вода (12-18°C). Можна нахилитися та підставити око під кран. Час процедури – щонайменше 20 хвилин. Це необхідно для того, щоб знизити концентрацію речовини. Після того, як ви вимили речовину з очей потерпілого, можна закапати будь-якого анестетика і прийняти знеболювальне.

Навіть якщо після надання першої допомоги стало краще, офтальмологи рекомендують викликати швидку допомогу або звернутися до лікаря самостійно. Справа в тому, що іноді перші симптоми можуть говорити про легкий ступінь ураження, а через добу можуть настати незворотні зміни, такі як повна та безповоротна втрата зору.

Лікарі-офтальмологи в Медичному центрі AstraMed допоможуть видалити можливі частинки сторонніх тіл, повторно промити очі нейтральними антисептичними розчинами. Вони також визначать тяжкість і глибину ураження провівши діагностику зору, а за її результатами буде підібране необхідне лікування.

Перша допомога при хімічних опіках очей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори