Панічна атака: що це і як боротися?

Кожна людина стикається у своєму житті з різними страхами. Часто страх виникає із незрозумілих причин, що при ігноруванні може призвести до панічної атаки.

Панічна атака – це напад сильного та безпричинного страху, що може виникнути навіть уві сні. Дуже часто панічна атака виникає після частих стресів, незрозумілої тривоги та паніки. Людина лякається свого стану та починає думати, що в неї стався серцевий напад, також з’являються думки про неминучу небезпеку та смерть.

Причиною панічної атаки є сильний та раптовий викид гормону адреналіну, цей гормон виробляється у будь-яких стресових ситуаціях, але не в такій великій кількості. Причинами викиду адреналіну, що провокує виникнення панічної атаки, можуть бути як реальні, так і надумані суб’єкти. Тобто у різних місцях людина може лякати сама себе навіть не усвідомлюючи цього.

Основні симптоми панічної атаки.

Напад паніки, що раптово розвивається, супроводжується тремтінням, задишкою, підвищеним потовиділенням, сильним болем у грудях, прискореним серцебиттям, нудотою, страхом смерті. Жертва панічної атаки може прийняти напад на інфаркт міокарда, гіпертонічний криз або інший тяжкий стан, проте різноманітні методи діагностики не покажуть жодних відхилень від норми.

Також під час панічної атаки одразу або поступово можуть проявлятися такі симптоми:

 1. Відчуття втрати контролю над ситуацією та над собою в цілому.
 2. Слабкість та запаморочення, у деяких випадках навіть непритомність.
 3. Сильний головний біль.
 4. Відчуття поколювання чи оніміння в пальцях рук.
 5. Думки про наближення смерті саме в цей момент.
 6. Усі думки плутаються.
 7. Відчуття нестачі кисню.

Як боротися із панічною атакою?

Дуже часто панічні атаки виникають тоді, коли поруч нікого немає і людині здається, що паніка ніяк не пройде і людина вже не зможе впоратися з собою. Але це зовсім не так, є кілька методів, що допоможуть впоратися з панічною атакою:

 1. Глибоко дихайте. Саме через утруднення дихання людині часто здається, що вона втрачає контроль над собою. Переконуйте себе, що це лише тимчасова задишка, яка зовсім скоро пройде. Починайте глибоко вдихати та поступово видихати і повторювати так доти, поки дихання не повернеться до нормального стану.
 2. Розслаблення м’язів. Саме так Ви зможете повернути контроль над своїм тілом. Стискайте долоню в кулак та тримайте так рахуючи до 10, а потім розслабте руку. Спробуйте також напружити і розслабити ноги, а потім поступово напружуйте інші частини тіла.
 3. Говоріть собі, що все добре. Намагайтеся переконати себе, що це ви самі себе налякали, а отже ніякої загрози не існує. Говоріть, що з вами все добре, що це все тимчасово, що ви заспокоюєтеся. Також повторюйте собі, що потрібно глибоко дихати, так Ви будете відволікатися та зможете заспокоїтись.
 4. Зосередьтеся на одному предметі. Виберіть собі предмет поблизу та детально його розгляньте, також згадайте інший подібний об’єкт та порівняйте з тим, який бачите перед собою. Так ви зможете менше думати про страх.

Якщо напади панічної атаки тривають досить довго та постійно повторюються, тоді слід звернутися за допомогою до фахівця. Спочатку потрібно звернутися до лікаря-терапевта, який залежно від симптомів проведе необхідні обстеження, а при необхідності направить до невролога чи психотерапевта. Панічні розлади зазвичай лікуються медикаментозно або за допомогою психотерапії, іноді ці методи лікування застосовуються комплексно.

Панічна атака: що це і як боротися?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори