Очні краплі при лікуванні глаукоми.

Глаукома – небезпечне офтальмологічне захворювання, пов’язане з підйомом внутрішньоочного тиску. Для його лікування сьогодні застосовується кілька медичних методів, включаючи консервативну терапію лікарськими препаратами, хірургічне втручання та лазерну дію.

Всі види лікування мають на меті нормалізацію внутрішньоочного тиску, поліпшення кровообігу в тканинах зорового нерва, стабілізацію функції зору.

Медикаментозне лікування глаукоми.

Як консервативне лікування глаукоми найчастіше застосовують спеціальні краплі для очей. Краплі закапують у певному режимі, що підбирається лікарем офтальмологом окремо для кожного пацієнта.

Така терапія найкраще підходить на ранніх стадіях захворювання і тому широко поширена у клінічній практиці. Крім того, краплі застосовують як доповнення до інших методів лікування – хірургічного та лазерного.

У очних крапель для лікування глаукоми різний склад та різний спосіб дії. Деякі з них включають особливі механізми і покращують відтік внутрішньоочної рідини, що сприяє зниженню внутрішньоочного тиску. Існують і комбіновані очні краплі, які здатні діяти у двох цих напрямках. Підібрати такі краплі може лише лікар-офтальмолог.

Краплі при глаукомі.

Сучасні медичні препарати від глаукоми, як правило, дуже ефективні, щоправда, не завжди цілком безпечні. Неправильно підібрані краплі для окулярів можуть спричинити швидке прогресування глаукоми та повну втрату зору.

Зазвичай, краплі – це розчин діючої речовини і потрібний консервант. Одноразово і в малих дозах він абсолютно нешкідливий. Але роки закапування розчинів, що знижують тиск, особливо коли лікар не змінює препарат, робить його вплив на поверхню ока досить небезпечним. Адже при тривалому використанні бензалконію гідрохлориду може виникнути синдром сухості очей, який супроводжується почервонінням ока, сухістю та дискомфортом.

Багато пацієнтів не переносять сучасні препарати через виникнення місцевих чи загальних алергічних реакцій. Також нерідкі та системні реакції організму на їх застосування: зниження артеріального тиску, порушення серцевого ритму, безсоння, запаморочення та ін.

Як призначається краплі для очей при глаукомі?

Підібрати правильне лікування є завданням лікаря-офтальмолога – вибрати з величезного арсеналу препаратів зі схожою дією, який підходить конкретному пацієнтові, або знайти йому адекватну заміну за необхідності. Коли це не виходить, вдаються до хірургічного лікування.

Лікування глаукоми краплями може бути призначене фахівцем лише за підсумками повного офтальмологічного обстеження. Всі препарати підбираються індивідуально і застосовуються за рекомендованою схемою.

Самолікування у випадку з глаукомою особливо небезпечне, адже це здоров’я очей і навіть можливість бачити. Тому необхідно застосовувати саме ті препарати, які призначив лікар, та суворо дотримуватись курсу лікування.

Щоб підібрати ефективне лікування при глаукомі звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі проведуть повну діагностику зору та допоможуть підібрати необхідний метод для боротьби з глаукомою.

Очні краплі при лікуванні глаукоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори