Основні факти про катаракту, варто знати кожному

Катаракта – це захворювання, при якому каламутніє кришталик ока. При розвитку катаракти зір стає розмитим та з’являється затуманення. Як і будь-яке захворювання, катаракта має свої особливості, про які варто знати кожному, щоб зберегти свій зір.

Що варто знати про катаракту, основні факти.

Катаракта є одним з найбільш серйозних захворювань зорової системи, що широко поширене серед людей старшого віку. Це захворювання має безліч особливостей, знаючи які можна вберегти себе від серйозних ускладнень та зберегти собі можливість бачити. Отже, кожному потрібно знати, що:

 1. Є кілька типів катаракти

Більшість людей вважають, що катаракта – це захворювання, що має лише один тим, однак ця думка помилкова, насправді катаракта може бути різною. Найпоширеніший тип катаракти формується у центрі кришталика ока. Цей тип ще називають  “ядерною” катарактою. Але також є типи захворювання, за яких кришталик каламутніє іншим чином. Наприклад, з одного краю чи задньої частини.

2. Дитина може народитися з катарактою

Зрозуміло, що у такому випадку катаракту називають вродженою. Розвиток захворювання може бути пов’язаний із генетикою, іншими захворюваннями, інфекцією, травмою ока при розвитку плода. Катаракту обов’язково потрібно вилікувати на ранній стадії, інакше вона матиме сильний та негативний вплив на розвиток зорової системи.

3. Діабет підвищує ризик катаракти

Напевне кожен уже знає, що цукровий діабет має негативний вплив на весь організм, в тому числі й зорову систему. Кришталик ока функціонує правильно завдяки прозорій рідині, яка живить клітини киснем та глюкозою. При діабеті цей процес живлення порушується, через що кришталик стає каламутним і менш прозорим, а якість зору поступово знижується.

4. Катаракта не повертається після операції

Під час хірургічного лікування катаракти лікар замінює пошкоджений кришталик штучним, спеціальною лінзою. Він не має здатності мутніти, хоча в поодиноких випадках «вторинна» катаракта може розвинутися. У цьому випадку каламутніє мембрана, що утримує лінзу, це коригується простою процедурою. Тому повернення катаракти після операційного втручання фактично є неможливим явищем.

5. Міопія підвищує ризик відшарування сітківки після операції при катаракті

Дослідження показали, що у людей з короткозорістю вище ймовірність розвитку відшарування сітківки після операції з видалення катаракти. Цей ризик необхідно обговорити з лікарем перед хірургічним втручанням. Саме тому важливо пройти повну діагностику зору у висококваліфікованого фахівця, щоб урахувати всі особливості вашої зорової системи та не нашкодити хірургічним втручанням.

6. Катаракта вплинула на творчість художника Клода Моне

Цей відомий французький художник-імпресіоніст страждав від катаракти довгі роки. Він не міг бачити кольори з колишньою інтенсивністю, через що у його роботах стали з’являтися великі мазки незвичайних відтінків.

7. Колір очей впливає на ризик розвитку катаракти

Згідно з дослідженнями, люди з темно-карими очима мають значно вищий ризик розвитку катаракти, ніж люди, у яких світлі очі.

8. У деяких випадках може знадобитися операція на обох очах

Навіть якщо одне око бачить нормально. Заміна кришталиків в обох очах допомагає збалансувати зір, що дозволяє знизити ризик зниження чіткості. У деяких випадках це також уповільнює розвиток глаукоми.

Отже, катаракта безумовно є небезпечним захворюванням, однак вчасна діагностика та якісне лікування дозволяє повернути хороший зір. Так для діагностики катаракти Ви можете звернутися в Медичний центр AstraMed, наші досвідчені лікарі-офтальмологи виявляють катаракту навіть на ранніх стадіях її розвитку, а також підбирають ефективне лікування індивідуально для кожного пацієнта, оскільки для нас важливо зберегти Ваш зір!

Основні факти про катаракту, варто знати кожному

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори