Основні симптоми очної мігрені та її лікування.

Очна мігрень – це напади одностороннього порушення зору, які можуть бути пов’язані з подальшим головним болем. Її також називають ретинальною, тому що вона виникає в сітківці – світлочутливому шарі ока. 

Основні причини та симптоми розвитку очної мігрені.

Причиною очної мігрені є спазм кровоносних судин сітківки, зокрема центральної артерії. Порушується кровообіг на певній ділянці сітківки, і око втрачає здатність реагувати на зорові подразники. 

Серед основних ознак очної мігрені можна виділити мерехтіння світла в очах, поява сліпих зон – випадання ділянок із зорового поля, що відповідають місцям ураження сітківки, повна втрата зору, якщо спазми судин призводять до порушення кровопостачання всієї сітківки, підвищена чутливість до світла та запахів, а іноді навіть нудота та блювання.

Очні симптоми з’являються до або одночасно з сильним головним болем. Болючою стає лише одна частина голови з боку ураженого ока. Пульсуючий біль посилюється з рухом і трохи затихає у стані спокою. 

Тривалість та частота нападів очної мігрені індивідуальна. У середньому напад може тривати до 1 год, а після його завершення зір повністю відновлюється. 

Поява нападів може провокуватися різними факторами, такими як: підвищений артеріальний тиск, психоемоційний стрес, фізичне навантаження, прийом гормональних препаратів, захворювання серцево-судинної системи, низький рівень цукру в крові, різка зміна погоди та атмосферного тиску.

Основне про лікування очної мігрені.

При медичному обстеженні в лікаря-офтальмолога мають бути виключені інші причини та захворювання з подібними проявами.

Очну мігрень часто плутають із візуальною аурою – певними зоровими проявами, що передують нападам головної мігрені. Але ретинальну форму відрізняє односторонній прояв, тому що очна мігрень є порушенням саме в оці і впливає на зір тільки в ньому. При візуальній мігрені порушення кровообігу відбуваються у потиличній частині кори головного мозку, тому впливає на зір в обох очах. 

Для виключення інших діагнозів проводяться додаткові обстеження вибору методу терапії.

Специфічного лікування для очної мігрені немає. Всі заходи, що вживаються, спрямовані на припинення та профілактику нападів, а також лікування супутніх захворювань, якщо мігрень викликана ними.

Насамперед потрібна зміна способу життя, щоб якомога більше виключити вплив факторів, що провокують. Необхідно лікувати супутні захворювання.

Медикаментозні засоби, що використовуються при очній мігрені, включають ацетилсаліцилову кислоту та інші нестероїдні протизапальні препарати, знеболюючі засоби, більшу ефективність мають комбіновані препарати.

Схема лікування підбирається індивідуально, залежно від перебігу очної мігрені та особливостей пацієнта.

В даний час повне лікування від очної мігрені ставиться під питанням. Це пов’язано з характерними рисами захворювання – нормальним зором поза нападами і частою відсутністю будь-яких органічних ушкоджень. За допомогою обмеження факторів, що провокують, можна скоротити частоту і силу нападів очної мігрені. Важливе значення має зміцнення фізичного здоров’я та управління психоемоційним станом.

Основні симптоми очної мігрені та її лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори