Основні симптоми блефариту та причини його виникнення.

Блефарит – це запальне захворювання, що вражає краї повік. Хвороба є однією з найпоширеніших причин почуття дискомфорту та подразнення очей. Чим сильніше його запустити, тим важче лікувати, оскільки гострий блефарит надовго створить проблему, а вже хронічний і зовсім здатний перетворити життя на пекло. Різновидів блефариту є дуже багато, але фахівці виділяють два найбільш поширених типи:

  1. Виразковий. При виразковому блефариті на краю повік утворюються виразки, прикриті жовтими скоринками. При запущеній формі після загоєння виразок утворюються рубці, які порушують зростання вій.
  2. Алергічний. Блефарит такого типу завжди пов’язані з впливом зовнішнього чинника – алергену. При такій формі повіки товщають, шкіра темніє, з’являється різь в очах, світлобоязнь, сльозотеча, можлива поява слизової оболонки.

Основні симптоми блефариту та причини його виникнення.

Найчастіше це захворювання вражає обидва ока одночасно. Ви відразу зрозумієте, що відбувається щось не те: ваші очі починають свербіти, з’являються печіння. Також до характерних симптомів відноситься відчуття стороннього тіла під повіками – при огляді, зрозуміло, нічого не виявляється.

При блефариті яскраво вираженим стає почервоніння століття: це характерно для будь-якого запалення, проте в цьому випадку очі ще й набрякають, ніби ви всю ніч провели за комп’ютером без зволожуючих крапель.

Якщо ж хвороба торкнулася мейбомієвої залози – це одна з сальних залоз, яка відповідає за зволоження рогівки, з’являються й інші ознаки: прищі та гнійні утворення.

Причин розвитку блефариту дуже багато. Найчастіше це захворювання розвивається через різні інфекції — до них належить, наприклад, стафілокок.

Також поширеним є алергічний блефарит, але його набагато легше впізнати, тому що алергія торкається не тільки очей, а й на обличчі з’являється висип.

Крім цього, деякі шкірні захворювання – псоріаз або екзема – вражають шкіру повік, і в результаті розвивається блефарит.

Блефарит може виникнути і в результаті інших захворювань зору, до таких захворювань відносять: кон’юнктивіт, кератит та захворювання «сухого ока». Ці захворювання спричиняють різке зростання бактерій на краях повік, що й провокує розвиток запалення.

Якщо не зайнятися вчасним лікуванням, може погіршитися зір, а з гострим блефаритом мати справу досить неприємно. Саме тому, при виявленні перших ознак розвитку захворювання потрібно звертатися до лікаря-офтальмолога, він, провівши огляд, підбере оптимальний метод лікування. Лікування залежить від причин появи блефариту та ступеня його розвитку. Зазвичай лікування блефариту включає:

  1. Очищення повік від скоринок, лусочок, гнійних виділень (гігієна повік).
  2. Нанесення антибактеріальних мазей.
  3. Застосування спеціальних очних крапель з антибіотиком та антисептиком.
  4. Використання препаратів-замінників натуральної сльози. Вони потрібні у тому випадку, якщо паралельно розвивається ще й захворювання “сухого ока”. 

В Медичному центрі AstraMed працюють висококваліфіковані лікарі-офтальмологи, які з легкістю визначать наявність блефариту та підберуть метод лікування, який буде оптимальним саме для Вас. Варто пам’ятати, що звертатися до лікаря потрібно при перших проявах захворювання – це допоможе уникнути ускладнень та скоротити термін лікування.

Основні симптоми блефариту та причини його виникнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори