Основні прояви захворювання Сухого ока.

Захворювання «сухого ока», є доволі поширеною патологією, що виражається в нестачі зволоженості поверхні рогівки та кон’юнктиви. Захворювання розвивається на фоні недостатнього вироблення сльозової рідини, чи занадто швидкого її випаровування. Погана зволоженість рогівки стає причиною її подразнення. Як наслідок, на оболонці можуть з’явитися мікротріщини, які стануть місцем розмноження мікроорганізмів.

Які основні ознаки захворювання «сухого ока»?

Легка форма захворювання сухого ока відрізняється наявністю малесеньких тріщин, що розвиваються на тлі сльозотечі компенсаторного характеру. Це здається парадоксальним, однак такий факт спочатку свідчить про те, що у людини з’явилася сухість очей. До специфічних ознак відносяться відчуття печіння та різі в оці при закапуванні в порожнину кон’юнктиви звичайних очних крапель для зволоження рогівки.

Поступово починає порушуватися структура поверхні ока і з’являються характерні скарги пацієнта на дискомфорт. Спочатку людина періодично акцентує на них свою увагу, не надаючи цьому великого значення. Але з часом симптоми посилюються, і неприємні відчуття починають завдавати серйозних труднощів у повсякденному житті і, так чи інакше, позначаються на емоційному стані пацієнта.

Серед суб’єктивних ознак розвитку захворювання сухого ока можна виділити почуття важкості повік та постійну втому очей. Також сюди можна віднести почервоніння склери, появі відчуття свербіння та печіння очей, а також підвищення чутливості до світла. Серет таких ознак сухого ока можна виділити й відчуття стороннього предмета чи піску у порожнині органів зору. А також періодичне чи постійне незначне зниження гостроти зору.

Як правило, всі ці ознаки одночасно виявляються на обох очах, але іноді трапляються винятки, і неприємні відчуття можуть виникнути лише в одному оці. Симптоми захворювання сухого ока у пацієнтів зазвичай яскравіше виражені у вечірній час, а також можуть посилюватися при впливі зовнішніх факторів, що впливають на випаровування слізної рідини — вітряної погоди, потоку пересушеного повітря від калорифера або пилу від кондиціонера. На ранніх стадіях хвороби при змиканні людиною повік симптоми зазвичай зникають.

Ще однією демонстративною об’єктивною ознакою синдрому сухого ока є уповільнене відділення нижньої повіки від поверхні очного яблука, тобто їхнє злипання. Цей дефект однозначно свідчить про нестачу слизу кон’юнктивальної порожнини. Залежно від стадії розвитку синдрому у людини може виникати тимчасове погіршення зорової функції. При частому морганні якість зору відновлюється. У пацієнтів із середнім та тяжким ступенем захворювання на оболонці можуть з’явитися мікротріщини та виразки, що може спровокувати розвиток бактеріального кератиту.

            При появі перших ознак захворювання сухого ока звертайтеся за допомогою до кваліфікованих лікарів-офтальмологів в Медичний центр AstraMed. Наші фахівці не лише проведуть якісну діагностику зору та визначать причину появи неприємних симптомів, а й підберуть ефективне лікування для збереження Вашого зору!

Основні прояви захворювання Сухого ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори