Основні ознаки вікового порушення зору.

З настанням віку у багатьох спостерігається зниження зору через різні захворювання, як очні, так і загальні захворювання, які супроводжуються погіршенням зору. Це можуть бути короткозорість, глаукома, далекозорість, цукровий діабет та багато інших.

Рекомендується раз на рік проходити огляд у лікаря-офтальмолога, який за допомогою низки спеціальних обстежень зможе визначити стан вашого зору, у тому числі виявити зміни, про які ви ще не здогадуєтеся. Найбільш підступна у цьому відношенні глаукома, ймовірність якої з віком підвищується, особливо за несприятливої ​​спадковості. Є також низка інших захворювань, які можна виявити та запобігти їх розвитку своєчасно під час регулярного профілактичного огляду.

Найчастіше погіршення зору у людей, які раніше не мали таких проблем, стає явним у віці після 40-45 років. Саме в цьому віці з’являється вікова далекозорість -це офтальмологічне захворювання, яке пов’язане з віковими змінами в кришталику ока та появою проблем із зором поблизу.

Основне про вікову далекозорість.

Потрібно знати, що якщо ви стали гірше бачити при поганій освітленості, поблизу читання або роботи за комп’ютером, і при цьому вам вже виповнилося 40 років, то так дають знати вікові зміни, які необоротні. Вправи для очей та інші заходи профілактики при пресбіопії є неефективними, але ви можете зберегти гостроту зору за допомогою корекції – використання окулярів.

Середні показники погіршення зору при віковій далекозорості – 1-2 діоптрії у віці 40-50 років, 2-3 діоптрії у віці 50-60 років та 3-4 діоптрії у віці 60-70 років, далі її розвиток зупиняється. Для кожної конкретної людини ситуація може бути і кращою, і гіршою. Якщо пресбіопія завдає істотних незручностей, то можуть бути застосовані заходи кардинального лікування.

При погіршенні зору необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога. Якщо зір уже погіршився, необхідно, щоб лікар виписав окуляри для його корекції, щоб ваші очі не перенапружувалися.

Однак пресбіопія – найбільш нешкідливе із захворювань, які можуть наступати з віком. Так, глаукома не дається взнаки, але коли зір вже погіршився, то лікування може вже не допомогти. Проте існує низка профілактичних заходів, які можуть зупинити її розвиток.

Катаракта, навпаки, підлягає лише ефективному хірургічному лікуванні, і своєчасне звернення до кваліфікованих лікарів-офтальмологів в надійний медичний центр може значно поліпшити зір.При різних хронічних захворюваннях, таких як цукровий діабет, потрібний постійний контроль зору.

Симптоми вікових порушень зору.

Серед основних симптомів, що попереджають про вікове порушення зору можна виділити наступне:

  1. Ви не можете розглянути предмети, які раніше добре бачили зблизька – читати книгу, шити, писати, а також з далекої відстані – назви магазинів, номер автобуса, автомобілі.
  2. Вам не вдається чітко розглянути особи людей.
  3. Предмети стають більш тьмяними та розмитими.

Якщо ви помітили погіршення зору, не варто зволікати, необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога, оскільки це може бути ознакою серйозних захворювань. Звертайтесь на консультацію до кваліфікованих фахівців в Медичний центр AstraMed, наші лікарі проведуть усі необхідні обстеження, а при виявлені порушення підберуть ефективне лікування кожному пацієнту.

Основні ознаки вікового порушення зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори