Основні обмеження при відшаруванні сітківки ока.

Відшарування сітківки – серйозне захворювання очей, що потребує негайного хірургічного втручання для збереження Вашого зору. Спроби уникнути операції можуть призвести до повної втрати зору в найкоротші терміни. Однак навіть після успішно проведеного лікування залишається низка обмежень, частину з яких необхідно дотримуватися все життя.

Найголовніша заборона, яка стосується відшарування сітківки, — у жодному разі не слід намагатися вилікувати це захворювання самостійно, так званими народними методами. При появі перших симптомів — мушок або різких спалахів перед очима, раптового погіршення зору, коливання видимих ​​предметів — необхідно терміново звернутися до лікаря-офтальмолога. Після проведення всіх необхідних досліджень, які дають змогу уточнити діагноз, призначається необхідне ефективне лікування.

Обмеження під час відновлювального періоду при відшаруванні сітківки.

Після операції з відновлення цілісності сітківки пацієнт протягом першого дня носить пов’язку на прооперованому оці. Якщо виникають больові відчуття, можна приймати знеболювальні таблетки – конкретний препарат, режим прийому якого порадить лікар-офтальмолог. Наступного дня пов’язку можна зняти.

Протягом відновлювального періоду, реабілітації після відшарування сітківки, в жодному випадку не можна перенапружуватися, займатися будь-якими видами спорту, піднімати щось важке, піддавати око впливу будь-яких випромінювань, особливо ультрафіолету, та тепла – бажано утриматися навіть від самостійного приготування їжі на плиті, не варто робити різкі рухи головою, нахилятися, забороняється терти око або піддавати його будь-яким іншим механічним впливам.

Протягом двох місяців після операції фахівці рекомендують не користуватися декоративною косметикою. Особливої ​​обережності необхідно дотримуватись при вмиванні та виконанні інших гігієнічних процедур: у око не повинні потрапляти вода, мило та інші засоби. Для цього можна закривати його стерильною серветкою, зафіксованою клейким пластиром.

Крім того, слід особливо дбайливо ставитися до загального стану здоров’я: навіть незначна застуда, що супроводжується підвищенням температури, може призвести до погіршення стану сітківки.

Які обмеження при відшаруванні сітківки можуть зберегтися на усе життя?

На жаль, навіть успішно проведена операція не гарантує того, що сітчаста оболонка ока не відшарується повторно або не виникнуть виникнуть розриви на ній. Тому дотримання певних обмежень лише тимчасово відновлювального періоду може бути недостатньо: частини їх доведеться дотримуватися все життя.

Так, людям із подібним захворюванням вкрай небажано багато та часто займатися спортом, особливо пов’язаним із різкими рухами, стрибками, ударами. Під заборону потрапляють будь-які єдиноборства, верхова їзда, біг, стрибки у воду. Проте плавання та ранкова гімнастика, що складається з комплексу нескладних вправ, будуть лише корисні для Вашого організму. У деяких випадках протягом усього життя зберігається заборона на підняття важких предметів. Крім того, забороняється виконувати будь-яку роботу, яка потребує нахилів, а також довго перебувати на гарячому сонці.

Щоб зберегти свій зір при відшаруванні сітківки слід вчасно звернутися до лікаря-офтальмолога та дотримуватися усіх його рекомендацій в подальшому. Якщо у Вас виникла підозра на відшарування сітківки, одразу ж звертайтеся в Медичний центр AstraMed, де наші висококваліфіковані фахівці проведуть необхідне дослідження та підберуть ефективне лікування для збереження Вашого зору!

Основні обмеження при відшаруванні сітківки ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори