Основні методи лікування глаукоми.

Глаукома є однією з найбільш поширених захворювань очей, що може призвести до зниження зору та навіть до сліпоти. За даними Світової організації охорони здоров’я, ця хвороба стосується більше 70 мільйонів людей по всьому світу. Сучасні методи лікування глаукоми є досить ефективними, тому у цій статті ми розглянимо їхні особливості та переваги.

Що таке глаукома?

Глаукома – це хвороба очей, яка виникає внаслідок підвищеного тиску в оках. Цей тиск впливає на зоровий нерв, який передає інформацію з очей до мозку. У разі, якщо тиск залишається підвищеним протягом тривалого часу, це може призвести до пошкодження зорового нерва та зменшення зору.

Оскільки глаукома може призвести до поступового втрати зору, важливо діагностувати її на ранній стадії та розпочати лікування якомога швидше.

Лікування глаукоми має на меті знизити тиск в оці та запобігти подальшому пошкодженню зорового нерва. Сучасні методи лікування глаукоми можуть бути розділені на дві групи: медикаментозні та хірургічні.

Медикаментозні методи лікування глаукоми.

Медикаментозні методи лікування глаукоми передбачають вживання спеціальних препаратів для зниження тиску в очах. Такі препарати можуть бути представлені різними формами: краплі, таблетки або ін’єкції.

Одним з найбільш часто вживаних препаратів є спеціальні краплі. Вони допомагають знизити тиск в оці шляхом зменшення вироблення рідини в очах. Інші краплі можуть працювати шляхом збільшення відтоку рідини з очей або зменшення її вироблення. Вибір конкретного препарату залежить від типу глаукоми та інших факторів, таких як вік пацієнта та наявність інших захворювань

Хірургічні методи лікування глаукоми.

У разі, якщо медикаментозне лікування не дає бажаного результату, можуть бути запропоновані хірургічні методи лікування глаукоми. Ці методи можуть включати в себе використання лазерної технології, а також встановлення дренажних пристроїв.

Один з найпоширеніших методів лікування глаукоми є лазерна трабекулопластика. Цей метод полягає у використанні лазерного променя для відкриття каналів, через які відтікає рідина з ока. Таким чином, тиск в оці знижується, що допомагає запобігти подальшому пошкодженню зорового нерва.

Іншим методом лікування глаукоми є встановлення дренажного пристрою, так званого “шунту”. Цей пристрій допомагає відведенню рідини з ока, що знижує тиск в ньому.

Вибір конкретного методу лікування глаукоми залежить від типу захворювання, ступеня його розвитку та безлічі інших факторів. Так, підібрати ефективне лікування та призупинити розвиток глаукоми може лише кваліфікований лікар-офтальмолог. Фахівець проводить повну діагностику зорової системи, за результати якої й підбирається лікування.

Пам’ятайте, що зволікання із зверненням до фахівця або ж самолікування можуть призвести до повної та безповоротної втрати зору. Тому, якщо Ви помітили симптоми глаукоми, звертайтеся в Медичний центр AstraMed, та отримайте якісну допомогу від досвідчених лікарів-офтальмологів. ­ AstraMed – це Ваша можливість повернути свій зір та насолоджуватися життям.  

Основні методи лікування глаукоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори