Основні вродженні захворювання очей.

Порушення зору та розвиток офтальмологічних захворювань у дитячому віці є досить поширеним явищем. Деякі з причин поганого зору та офтальмологічних захворювань у дітей – вроджені, тобто розвиваються ще під час внутрішньоутробного розвитку. Близько половини таких патологій при відсутності своєчасного лікування, на жаль, призводять до повної та безповоротної втрати зору. 

Причини появи вроджених захворювань очей.

Нерідко встановити причину появи того чи іншого захворювання очей неможливо. Але сучасна офтальмологія називає кілька факторів, які можуть призвести до розвитку офтальмологічних захворювань. Так до них належать  внутрішньо маткові інфекції матері, внутрішньоутробні інфекції, генетика (спадковість). Також порушення ендокринної системи (наприклад, цукровий діабет), вживання матір’ю певних препаратів або вплив хімічних речовин ззовні та рентгенівське випромінювання матері під час вагітності.

Які бувають вроджені захворювання зорової системи?

Дуже важливо діагностувати захворювання очей на самому початку, тобто на ранніх етапах його розвитку. Це допоможе запобігти його подальшому розвитку та виникненню ускладнень. Багато офтальмологічних захворювань піддаються лікуванню. Головне – розпочати його вчасно. Тому перше обстеження зорової системи новонародженого проводять ще у пологовому будинку. 

А ось перший прийом до дитячого офтальмолога потрібно запланувати на перший місяць життя дитини. У цей час найпростіше і найефективніше виявити відхилення від норми за його наявності. Особливо важливо показати малюка лікарю, якщо пологи були складними та/або пізніми, а також, якщо при вагітності жінка перенесла якісь тяжкі захворювання. 

При перших оглядах у лікаря-офтальмолога можливе виявлення порушення цілісності райдужної оболонки або ж узагалі її відсутність. Косоокість, вроджену глаукому чи катаракту також іноді діагностують уже на перших оглядах дитини.

Чи можливо вилікувати вроджені захворювання очей?

Сьогодні офтальмологія уже досить розвинулася і продовжує далі удосконалюватися, що дає можливість лікувати навіть дітей в ранньому віці. Саме тому при виявлені вроджених захворювань очей не варто зневірятися та панікувати. Сучасна офтальмологія має всю необхідну техніку і знання, щоб справлятися з офтальмологічними патологіями практично будь-якої складності. 

Так, наприклад, при вродженій катаракті термін проведення операції залежать від ступеня її складності. Сьогодні лікарі лікують уроджену катаракту навіть піврічним малюкам, якщо спостерігається сильне помутніння кришталика. А от при непрохідності слізних шляхів дитині призначають медикаментозне лікування та масаж нижньої повіки. Цей метод не один рік доводить свою ефективність.

Отже, вроджені захворювання органів зору – це не вирок, адже сучасна офтальмологія дозволяє при необхідності лікувати навіть найменших пацієнтів. Пам’ятайте, що лише своєчасна діагностика та правильне лікування дозволяє усунути наявні патології та зберегти хороший зір своїй дитині на довгі роки. Регулярна діагностика зору у дитячому віці – це впевненість у правильному розвитку зорової системи та можливість виявлення порушень уже на початку їх розвитку.

Основні вродженні захворювання очей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори