Основне про стадії розвитку катаракти.

Катаракта – це повне чи часткове помутніння кришталика ока. Хоча причинами виникнення катаракти може бути захворювання чи вроджені особливості організму, найпоширеніший вид — це вікова катаракта. Зазвичай розвивається у людей віком понад п’ятдесят років, пік захворюваності припадає на 70–80 років. Тканини ока старіють, кришталик втрачає прозорість та деформується. Зір стає розпливчастим, а за запущених формах зникає зовсім. Однак для пацієнтів з катарактою прогноз зазвичай добрий — зір повернеться після нескладного хірургічного втручання.

Стадії розвитку катаракти та їх основні ознаки.

  1. Початкова катаракта

На цьому етапі помутніння кришталика лише починається. Воно з’являється на периферії і не торкається оптичної зони. Тому людина може довгий час навіть не здогадуватись про хворобу. Початкова стадія може розвиватися повільно та непомітно, від місяців до десятиліть. Ознаками початкової катаракти є мушки перед очима., лампи та інші предмети, що світяться, викликають роздратування в органах зору, також можлива поява пелен перед очима.

Симптоми виникають іноді і проходять самі, а потім знову з’являються. Помітною катаракта стане лише на наступній стадії погіршення. Якщо на цьому етапі захворювання вдалося діагностувати, можна призупинити процес її розвитку з допомогою препаратів, які пропише лікар-офтальмолог. На цьому етапі можна обійтися без операції, якщо якість зору влаштовує пацієнта.

  • Незріла катаракта

На цьому етапі хвороба вже помітна. Помутніння торкаються оптичної зони. Незріла катаракта може бути до декількох років. Ознаками незрілої катаракти є помітне погіршення зору, кришталик стає сіро-білим. Також можливий непрохідний туман перед очима та ореоли перед предметами, що світяться.

Пацієнт зазвичай звертається до лікаря-офтальмолога саме на цьому етапі — катаракта вже не дає спокійно жити, симптоми тримаються постійно і не зникають. Хоча є й особливо терплячі люди, які здатні витримувати дискомфорт роками. Але робити так не рекомендується – катаракту не можна вилікувати в домашніх умовах, і вона сама не пройде. Стан очей лише погіршуватиметься. Своєчасний огляд у лікаря та проста дієва операція допоможуть повністю відновити втрачений зір. 

  • Зріла катаракта

На цьому етапі помутніння вражає весь кришталик ока. Помутніння зіниць добре помітне. Ознаками зрілої катаракти є зір практично зникає – людина розрізняє лише світло, кришталик ущільнюється, зіниця стає білою.

На цьому етапі операцію краще не відкладати. Можуть з’являтися ускладнення, що вже не стосуються кришталика. Наприклад, може підвищитися внутрішньоочний тиск, що призведе до розвитку глаукоми. До того ж, краще не допустити переходу хвороби до наступного етапу.

Якщо ви підозрюєте розвиток катаракти або перебуваєте у групі ризику, обов’язково завітайте до лікаря-офтальмолога Медичний центр AstraMed. Навіть якщо ознак немає, але вам більше сорока років – перевіряйтеся у лікаря раз на рік, щоб своєчасно помітити порушення у роботі ока та розпочати лікування. Пам’ятайте, якість Вашого зору у Ваших руках!

Основне про стадії розвитку катаракти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори