Основне про лікування халязіону.

Питання про те, як лікувати халязіон на верхньому столітті, турбує всіх, хто одного разу зіткнувся з цим запальним захворюванням. Однак, перш ніж вжити будь-яких заходів, необхідно виявити причину виникнення захворювання, звернувшись при цьому до кваліфікованого фахівця.

Халязіон – це одне з найпоширеніших запальних захворювань повік, що є безболісним, щільним та еластичним утворенням в самому столітті, яке не з’єднане шкірою і за своїм зовнішнім виглядом нагадує вузлик під шкірою.

Основною причиною виникнення халязіону є хронічне проліферативне запалення залози хряща повік – мейбомієвої залози. Ці залози розташовуються прямо під лінією зростання вій і являють собою розгалужені структури альвеолярного типу, які продукують ліпідний секрет, що грає важливу роль у забезпеченні оптимального функціонування очей.

Точну причину виникнення халязіону зможе визначити лише кваліфікований фахівець, тому при появі перших ознак цього запального захворювання необхідно одразу звернутися до лікаря. 

Як вилікувати халязіон, що варто знати.

Халязіон можуть діагностувати у пацієнтів різних вікових категорій і у всіх випадках лікування має бути проведене правильно та вчасно.

Для лікування халязіону в неускладненому стані і у дорослого, і у дитини застосовують такі фізіотерапевтичні процедури, як компреси, що зігрівають, і масаж. Якщо захворювання з’явилося у дитини, то масаж слід підходити дуже обережно. Якщо ж спостерігаються явні ознаки запального процесу, проведення зігріваючих і масажних процедур категорично заборонено!

При тривалому халязіоні лікар може призначити ін’єкції тих чи інших стероїдних протизапальних препаратів, які вводяться всередину градини. Крім того, може бути призначене хірургічне або лазерне лікування халязіону. Суть першого способу полягає у розтині та вишкрібанні порожнини закупореної залози. Така операція проводиться під місцевою анестезією та займає не більше 30 хвилин. Що стосується лазерного лікування, воно є менш травматичним і найбільш надійним з усіх.

У домашніх умовах вилікувати халязіон також можливо, проте робити це потрібно дуже обережно і тільки після попередньої консультації з фахівцем. Найбільш ефективними народними засобами є:

  1. Закладання мазей (тетрациклінова та інші мазі, використання яких допомагає зменшити свербіж, розм’якшити ущільнення та прискорити виведення застою ліпідного секрету).
  2. Закапування протизапальних крапель в органи зору.
  3. Легкий масаж (для масажу можна використовувати сік алое, який дезінфікує, прибирає почервоніння та знімає припухлість, а також лляну олію, яку попередньо потрібно розігріти на водяній бані);
  4. Теплові компреси (протягом дня до ураженого ока на 2-3 хвилини необхідно прикладати марлеві серветки або ватяні диски, змочені у теплій воді).

При лікуванні халязіону не можна забувати про те, що це захворювання у всіх протікає по-різному, тому і лікування слід проводити індивідуально для кожного конкретного випадку.

Не зловживайте самолікуванням, якщо халязіон самостійно не проходить протягом 3-4 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря-офтальмолога!

Пройти лікування халязіону Ви можете в Медичному центрі AstraMed, у нас працюють лише висококваліфіковані лікарі-офтальмологи, які підбирають ефективне лікування індивідуально для кожного пацієнта!

Основне про лікування халязіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори