Основне про лікування травм зорової системи.

Травма ока – це пошкодження очного яблука та оточуючих тканин після зовнішнього впливу, що зазвичай супроводжується тимчасовим чи постійним порушенням зору.

Очі допомагають нам адаптуватися до навколишнього світу, набувати навичок, працювати, оцінювати ефективність своєї роботи і займатися тим, що нам подобається. Тому невчасне звернення до офтальмолога після травми ока може серйозно вплинути на якість життя. Лише досвідчений лікар-офтальмолог допоможе швидко підібрати необхідне лікування для збереження зору після травми.

Консервативне та хірургічне лікування травми ока.

Консервативне лікування зазвичай призначається всім пацієнтам із травмою як окремо, так і у поєднанні з хірургічними методами. Воно буває місцевим та системним, все залежить від специфіки самої травми.

Місцеве лікування включає місцеві антибактеріальні та протизапальні препарати. Вони вводяться у вигляді крапель або ін’єкцій під кон’юнктиву або простір навколо очей. Також призначають кератопротектори у формі очних мазей та крапель. При ерозії рогівки тимчасово встановлює м’яку контактну лінзу.

Загальне лікування травми ока може складатися з кількох компонентів, до яких входить:

  1. Антибактеріальна терапія, що проводиться антибіотиками широкого спектра дії. Щоб визначити чутливість до антибіотиків, із кон’юнктиви береться мазок на флору. При необхідності підключається противірусне лікування.
  2. Глюкокортикоїди призначають для протизапальної терапії, щоб уникнути розвитку ускладнень при травмі. Використовуються форми короткої дії та пролонгованої, залежно від складності травми. Нестероїдні протизапальні препарати доповнюють лікування глюкокортикоїдами.
  3. Дезінтоксикаційна терапія проводиться розчинами глюкози та дає можливість уникнути негативної дії бактерій, що потрапили в око при травмі.
  4. Протинабрякова терапія проводиться, якщо травма ока супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску.
  5. Додатково призначаються вітаміни, імуномодулятори, судинні препарати та ліки , що стимулюють регенерацію тканин.

Важливо використовувати засоби, які впливають не тільки на око, а й на організм в цілому, оскільки травма ока впливає на психосоматичний стан та імунітет пацієнта, знижуючи захисні сили організму та створюючи умови для розвитку важких ускладнень.

Якщо ж консервативне лікування не дає бажаного ефекту або травма є дуже складною, тоді призначається хірургічне лікування.

Сучасні технології дозволяють виконати відновлювальні операції у більшості пацієнтів вже на 1–3 добу після травми ока, особливо переднього відрізка ока. Це можливо завдяки впровадженню широкої реконструктивної хірургії, яку лікарі відносять до головного напряму лікування травми ока. Важливо враховувати віддалені наслідки офтальмологічної травми як мінімум протягом 3-6 місяців, а то й року з моменту травмування, оскільки більшість пацієнтів потребують відстрочених хірургічних втручань. 

Щоб зберегти свій зір при травмі органів зору, слід звертатися до лікаря одразу після отримання такої травми. Лікарі-офтальмологи в Медичному центрі AstraMed огляд травмованого ока та нададуть усю необхідну допомогу. Пам’ятайте, що здоров’я Ваших очей лише у Ваших руках!

Основне про лікування травм зорової системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори