Основне про лікування розривів сітківки ока.

Офтальмологічні захворювання розвиваються внаслідок різних факторів, одним із яких є розрив сітківки ока. Ця патологія призводить до погіршення зору і навіть сліпоти.

Якщо своєчасно не розпочати лікування, то патологія призведе до повного відшарування сітківки, а отже – до погіршення зору, повної сліпоти.

У разі розриву сітківки спостерігаються яскраві спалахи світла, іскри, блискавки перед очима. Далі у разі виникнення відшарування сітківки погіршується зір та можлива поява пелен перед очима. При виникненні цих симптомів рекомендується пройти повне обстеження в офтальмологічній клініці , оскільки ознаки схожі на інші захворювання, тому виявити патологію може тільки досвідчений офтальмолог.

Як проходить лікування розривів сітківки?

Лікування розриву сітківки очного яблука починається відразу після виявлення даного порушення. Застосовуються різноманітні хірургічні методи:

  1. Лазерна коагуляція сітківки. Лазерним променем проводять коагуляцію сітківки по краю розриву для створення додаткових місць кріплення сітківки та профілактики відшарування сітківки. Методика часто застосовується в офтальмологічній практиці. У разі відшарування сітківки: пломбування. У проекції розриву сітківки до зовнішньої оболонки ока підшивають спеціальну силіконову пломбу, що створює вал вдавлення на очному дні, так, щоб сітківка прилягла до внутрішніх оболонок.
  2. Вітректомія. Цей метод полягає в усуненні склоподібного тіла і введення на його місце силіконової олії або спеціального газу для розправлення сітківки та притискання її до внутрішніх оболонок. Силіконову олію згодом видаляють. В

В офтальмологічному центрі AstraMed  успішно проводяться лікування розривів сітківки ока найбільш підходящим методом, враховуючи усі особливості зорової системи кожного пацієнта.

Особливості різних методів лікування розривів сітківки.

Лазерна коагуляція сітківки проходить без потреби тривалого перебування в клініці та з використанням місцевої анестезії у вигляді крапель. Використання лазера дозволяє швидко та безпечно усувати розриви сітківки без втрат крові, а використання анестезії робить таке втручання не відчутним для пацієнта

Очевидно, що  в першу чергу використовують анестезію – закапують краплі в очі, з попереднім використанням крапель для розширення зіниць. У процесі процедури пацієнт може побачити спалахи світла від лазерного променя. Така операція займає лише 10-20 хвилин і легко переноситься пацієнтом. Після операції зазвичай призначають закапування очних крапель на нетривалий період.

Вітректомія– складніша хірургічна операція, яка проводиться на задньому відрізку ока. Операція відбувається під місцевою анестезією. Під час операції хірург через прокол у склері видаляє повністю або частково склоподібне тіло. Далі в залежності від клінічної ситуації хірург приступає до видалення спайок і мембран між склоподібним тілом та сітківкою, відновлення цілісності оболонок, лазерна коагуляції сітківки. З метою розправлення сітківки і притискання її до оболонок, що підлягають, в порожнину ока вводиться спеціальне силіконове масло або газ. Операція проводиться 1-3 години.

Відповідну методику лікування вибирає лікар-офтальмолог, при цьому враховується характер ушкодження, загальний стан пацієнта та його вік. У деяких випадках проводиться повторне хірургічне втручання.

Основне про лікування розривів сітківки ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори