Основне про лікування кератиту.

Кератит – серйозне запальне захворювання рогівки ока. Лікування здійснюється лікарем-офтальмологом в умовах спеціалізованого відділення. Терапевтична тактика визначається трьома факторами: причиною захворювання, глибиною ураження рогівки та тяжкістю перебігу процесу. 

Що варто знати про основні методи лікування кератиту?

Серед основних методів лікування кератиту лікарі-офтальмологи виділяють наступне:

  1. Медикаментозні способи впливу, що включають антибактеріальні та противірусні засоби, розчини антисептиків, препарати, що сприяють епітелізації на рогівці.
  2. Хірургічні методи: кератопластика, пересадка рогівки.

Якщо на рогівці утворюються виразки, використовують мікрохірургічні втручання: лазерну коагуляцію. Дані методи дозволяють швидко усунути дефект та покращити прогноз у довгостроковій перспективі. При помутнінні рогівки та зниженні зору рекомендовано лазерне видалення рубців або пошарова кератопластика, що дозволяє зберегти здорові тканини. Видалення підлягають лише змінені ділянки рогівки.

Найважливішою метою лікування є усунення причинного фактора. У дорослих найчастіше потрібна терапія бактеріальної чи вірусної інфекції, яка вражає рогівку первинно чи на тлі інфекційного захворювання інший локалізації. У дітей найпоширеніша причина розвитку кератитів – вірусна інфекція та травма ока.

При вірусних кератитах показано призначення противірусних засобів, які зазвичай використовуються у вигляді крапель або мазей, що закладаються в кон’юнктивальний мішок. Крім цього, можливе застосування інтерферонів та індукторів інтерферону місцевої та системної дії. Інтерферони дозволяють блокувати розмноження вірусу та його перехід із клітини в клітину, запобігаючи подальшому ураженню рогівки. 

Герпетичний кератит лікується за допомогою спеціальних противірусних препаратів, які застосовують внутрішньо у вигляді таблеток і місцево у формі крапель. Якщо кератит спричинений бактеріальною інфекцією, ключовим пунктом лікування є призначення антибактеріальних препаратів. Антибіотики та сульфаніламіди частіше використовуються у вигляді крапель, мазей та спеціальних лікарських плівок. На етапі підбору фармпрепаратів рекомендується провести мікробіологічне дослідження визначення чутливості збудника до антибіотиків.

При специфічних видах кератиту необхідні медикаментозні засоби, спрямовані на конкретного збудника, до таких засобів можна віднести:

  1. Розчини антисептиків. Дозволяють швидко відчистити та дезінфікувати поверхню кон’юнктиви. Призначаються як розчин для закопування чи промивання кон’юнктивального мішка.
  2. Ліки для епітелізації рогівки. Показано при виразках. Допомагають закрити епітеліальний дефект без утворення сполучної тканини.
  3. Протиалергічні препарати. При алергічному компоненті захворювання рекомендується використовувати очні краплі з кортикостероїдами та антигістамінними засобами.
  4. Вітаміни. Сприяють активізації регенераторних процесів, збільшують швидкість епітелізації рогівки.

Варто пам’ятати, що підібрати лікування при кератиті може лише лікар-офтальмолог, тому при появі перших симптомів захворювання звертайтеся на консультацію до фахівців Медичного центру AstraMed. Наші висококваліфіковані офтальмологи, провівши діагностику зорової системи, підберуть ефективне лікування індивідуально для кожного пацієнта.

Основне про лікування кератиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори