Основне про лікування глаукоми.

Своєчасне виявлення та правильне лікування глаукоми дозволяє уникнути безповоротної сліпоти! Всім пацієнтам у віці після 40 років рекомендується вимірювання внутрішньоочного тиску при будь-якому зверненні до очного лікаря. Лікування глаукоми в кожному випадку суто індивідуальне, може складатися з комбінації різних методів і проходить тільки за активної участі лікаря.

Глаукома руйнує нервові волокна сітківки і зоровий нерв, які не піддаються відновленню. На початковій стадії звужуються поля зору на периферії, але больовий синдром відсутня, а гострота зору ще може бути досить високою.
При сильному болю в оці, а також появі раптового головного болю в області чола і скроні ураженого ока, нудоті можна запідозрити глаукому. Дуже важливо надати своєчасну допомогу, щоб уникнути втрати зору.

Що варто знати про лікування глаукоми?

Вирішальним чинником у лікуванні нападів глаукоми є час звернення до лікаря. Якщо напад не усунути протягом першої доби, то це може призвести до значного незворотного зниження зору, а іноді і до сліпоти.

Лікування будь-якої глаукоми має на мені нормалізування внутрішньоочного тиску. Таке лікування може проходити:

  1. З використанням спеціальних крапель. Використовувати можна лише за призначенням лікаря, після проведення повної діагностики зорової системи.
  2. З використанням лазерної технології. Цей метод застосовується тоді, коли медикаментозна терапія не дає позитивного результату.
  3. Застосування хірургічного втручання. Використовується тоді, коди медикаментозна та лазерна терапії не дають жодного результату.

На початкових стадіях відкритокутової глаукоми може бути достатньо правильно підібраного крапельного режиму. Зазвичай, це кілька видів крапель, які необхідно закопувати від одного до трьох разів на день. Слід пам’ятати, що неприпустимо пропускати закопування чи забувати про них, ціною таких помилок може стати втрата зору.
Якщо краплі не можуть ефективно знизити рівень внутрішньоочного тиску або глаукомний процес перебуває вже на розвиненій стадії, вдаються до лазерного та хірургічного лікування. При цьому прагнуть покращити відтік внутрішньоочної рідини природними шляхами або формують нові шляхи відтоку.
Лазерне лікування глаукоми – є методом вибору у пацієнтів із закритокутовою глаукомою або як додатковий метод лікування до крапель при відкритокутовій глаукомі. Суть процедури – у безконтактному формуванні додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини. Операція малотравматична, проводиться в амбулаторних умовах і, як правило, не потребує особливої ​​підготовки.
Хірургічні методи застосовують у тому випадку, коли ні краплі, ні лазерна терапія що неспроможні ефективно знизити рівень очного тиску чи глаукомний процес перебуває вже у розвиненої стадії. Доцільність та необхідність хірургічного лікування визначається лікарем. Повністю вилікувати глаукому неможливо. Навіть якщо проведене лікування дозволяє внутрішньоочному тиску залишатися на нормальному рівні протягом багатьох років, немає гарантії, що підйоми внутрішньоочного тиску не повторюватимуться. Тому пацієнти з глаукомою повинні постійно перебувати під наглядом офтальмолога. Зазвичай періодичність оглядів становить кожних 3-4 місяці, залежно від стадії хвороби.

При появі перших симптомів глаукоми Ви можете звернутися в Медичний центр AstraMed, де висококваліфіковані лікарі-офтальмологи проведуть усі необхідні обстеження, а при виявлені глаукоми підберуть ефективний метод лікування індивідуально для кожного пацієнта.

Основне про лікування глаукоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори