Основне про ефективне лікування птеригіуму.

Птеригіум ока найчастіше є двостороннім процесом. При цьому захворюванні на рогівку ока наростає фіброзна тканина, яка має форму трикутника і тим самим схожа на крило. Наростаючий трикутник розташовується з боку очної щілини, зазвичай біля внутрішнього кута. Дотепер точні причини та механізми розвитку цього патологічного процесу остаточно не встановлені.

Клітини імунітету починають «атакувати» поверхневі структури ока. Запалення, що розвивається, носить проліферативний характер і характеризується активацією фібробластів, що призводить до розростання сполучнотканинних структур. У ролі активатора аутоімунного процесу часто виступає тривале ультрафіолетове опромінення.

Зовні око покрите кон’юнктивальною оболонкою, під якою розташована рогівка. При птеригіумі наростання фіброзної тканини походить із підкон’юнктивального шару у бік рогівки. Утворюється мембрана містить багато кровоносних судин. Вростання в строму рогівкової оболонки призводить до її часткової дегенерації, що визначає необхідність якомога раннього початку лікувального процесу.

Птеригіум кон’юнктиви особливо часто діагностується у людей, які проживають у регіонах із підвищеною сонячною активністю. Можливо, утворення сполучнотканинної мембрани може розцінюватися як захисна реакція, яка з часом призводить до вторинного ураження рогівки. У групі ризику – чоловіки, у яких птеригіум у 2-3 рази частіше трапляється, ніж у жінок. Зазвичай захворювання розвивається віком 30-40 років.

Як лікувати птеригіум, основні методи.

Основу лікування птеригіуму становить мікрохірургічне висічення. Консервативні заходи використовуються як доповнення, допомагаючи підвищити ефективність операції та знизити ризик рецидиву.

Консервативна терапія зазвичай доповнює хірургічне лікування. Вона спрямована на блокування аутоімунних реакцій, що підтримують прогрес захворювання.

Для запобігання повторному утворенню сполучнотканинної мембрани в підкон’юнктивальний простір можуть вводитися кортикостероїдні препарати пролонгованої дії. Вони мають протизапальний ефект і попереджають патологічну активність фібробластів.

Останнім часом в офтальмології широко застосовують препарат, який може вводитися в підкон’юнктивальний простір, товщу птеригіуму або в строму рогівки. Зв’язування фактора зростання запобігає розростанню судин. У разі дефіциту харчування прогресування захворювання значно уповільнюється. внутрішньоочні ін’єкції моноклональних антитіл можуть використовуватися в рамках передопераційної підготовки, дозволяють створити сприятливі умови для хірургічного лікування птеригіуму. Введення цього препарату у післяопераційному періоді дозволяє у рази зменшити ризик рецидиву.

Розроблено різні варіанти хірургічного лікування птеригіуму. Основними операціями є такі види:

  1. Висічення сполучнотканинної мембрани та подальше ушивання утвореної рани.
  2. Пластика рогівки із заміщенням дефекту місцевими тканинами.
  3. Пересадка донорської амніотичної мембрани.
  4. Закриття дефекту власної слизової оболонки, взятої з ротової порожнини.

Хірургічне видалення птеригіуму на очах не завжди призводить до повного виліковування. При цьому захворюванні можуть бути рецидиви, причому їх частота тим вища, чим більшою виявився ступінь птеригіуму. Тому так важливо вчасно звертатися на огляд до кваліфікованих лікарів-офтальмологів в Медичний центр  AstraMed. Офтальмолог оцінить клінічну ситуацію та підбере оптимальний варіант операції, яка дозволить не лише покращити зір, а й виправить косметичний дефект ока.

Основне про ефективне лікування птеригіуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори