Основне про дегенерацію сітківки ока.

Сітківка – це нервова тканина зі спеціальними фоторецепторами, їх часто називають паличками та колбочками. Від стану сітківки та її світлочутливих клітин безпосередньо залежить те, наскільки добре людина бачить і відрізняє кольору. Якщо в цьому важливому елементі станеться якась проблема, зір погіршиться.

Що спричиняє розвиток дегенерації сітківки?

До частих причин патологій сітчастої оболонки відносять:

  1. Вікові зміни. Через судинні зміни очей виникає дистрофія сітківки і поступово починає падати зір. У міру розвитку захворювання погіршується гострота зору та сприйняття кольору через проблеми з фоторецепторами. Це називають віковою макулярною дегенерацією.
  2. Генетична схильність. Наявність подібної проблеми у кревних родичів збільшує можливість зіткнутися з нею.
  3. Надмірна дія ультрафіолетових променів.
  4. Наслідки серцево-судинних захворювань (гіпертонія, атеросклероз) та цукровий діабет.

Лікарі також відносять до факторів ризику шкідливі звички, незбалансований раціон, погану екологію, травми очей та перенесені оперативні втручання.

Дистрофія сітківки найчастіше розвивається у людей старше 50 років, але, як і багато інших хвороб, вона молодшає. Саме тому рання діагностика — найкращий профілактичний захід.

Перші симптоми дегенерації сітківки ока.

Важливо знати, за яких перших симптомів настав час звернутися до лікаря-офтальмолога, щоб вчасно розпочати лікування і не допустити втрати зору. Серед ознак та симптомів дегенерації сітківки можна виділи:

  1. Гострота зору знизилася (порушення зорових функцій).
  2. Ви стали гірше орієнтуватися в сутінках, складно адаптуватися до змін освітлення (куряча сліпота).
  3. У полі зору з’явилися непрозорі плями, відблиски, іскри, мушки та інші нехарактерні ефекти.
  4. Прямі лінії здаються кривими, при читанні не завжди помітні букви, навіть якщо ви в окулярах.
  5. Порушилося сприйняття кольору, зображення здається каламутним і бляклим.
  6. Ви відчуваєте труднощі при розпізнаванні букв під час читання — їх контури можуть розпливатися, спотворюватися.

Як проходить лікування дегенерації сітківки?

На жаль, немає специфічного лікування «сухої форми» макулярної дегенерації сітківки ока. Перебіг захворювання можна сповільнити на ранній стадії, якщо приймати вітаміни та біологічно активні добавки: E, C, лютеїн, цинк та мідь. Звичайно, щодо цього обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем, тому що безконтрольний прийом вітамінів не рекомендований нікому і може тільки нашкодити організму.

При своєчасному лікуванні дегенерація сітківки ока успішно лікується. Важливо лише не прогаяти момент, коли захворювання переходить у термінальну стадію. Лікування за «вологої форми» ВМД спрямоване на те, щоб зупинити дегенеративні зміни. Для цього застосовуються анти-VEGF препарати, здатні зупинити утворення нових судин, перешкоджають прогресуванню захворювання, знімають набряк сітківки та покращують зір. У деяких випадках, коли консервативне лікування не має необхідного ефекту, показано лікування дистрофії сітківки за допомогою лазерної коагуляції – припікання судин для покращення кровотоку. Хірургічне лікування виконується не для того, щоб покращити зір, а для того, щоб зупинити його погіршення. Пам’ятайте, що рання діагностика захворювання дає можливість ефективно його лікувати та зберегти зір.

Основне про дегенерацію сітківки ока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори