Основне про алергічний кон’юнктивіт.

Алергічний кон’юнктивіт – запальні реакції у кон’юнктиві, що має алергічний характер. Проявляється набряклістю, почервонінням, свербінням, посиленою чутливістю до світла. Розвиток алергічного кон’юнктивіту пов’язаний з іншими алергічними патологіями, наприклад, нежиттю.

Чому виникає алергічний кон’юнктивіт?

Причиною розвитку алергічного кон’юнктивіту є реакція імунної системи на алергічні речовини. Запалення кон’юнктиви частіше виникає у людей, які мають схильність до алергічних реакцій, а також у пацієнтів, які страждають на інші алергічні патології (ринітом, екземою, бронхіальною астмою).
До найбільш поширених факторів, що провокують розвиток кон’юнктивіту, відносяться квітковий пилок, косметичні засоби, дим, побутова хімія. Також сюди належать кліщі домашнього пилу, деякі медикаменти для зовнішнього використання, краплі для очей та ароматизатори, що застосовуються у парфумерії.

При сезонному кон’юнктивіті запальні процеси розвиваються в той самий період, що обумовлено появою в повітрі пилку квітучих рослин. Симптоми загострення сезонного алергічного кон’юнктивіту тісно пов’язані із сезонним цвітінням певних рослин.

Якщо симптоми алергії турбують постійно протягом року, незалежно від сезону, говорять про цілорічний кон’юнктивіт, причиною якого найчастіше є реакція організму на пилових кліщів.

Як проявляється алергічний кон’юнктивіт?

При алергічному запаленні кон’юнктиви страждають обидва ока. Симптоми можуть виникати через кілька хвилин або днів після контакту з причинним фактором, до найбільш поширених ознак алергічного кон’юнктивіту відносяться виражений свербіж та печіння, сльозотечу, набряк та почервоніння.


У важких випадках підвищується чутливість очей до яскравого світла, може розвинутись блефароспазм (неконтрольоване людиною змикання очей) або опущення верхньої повіки. Свербіння є основним симптомом, яке інтенсивність призводить до постійного розтирання ураженого ока, і як наслідок, до посилення перебігу захворювання. З очей виходить прозоре відділення.
Захворювання може поєднуватися із запаленням рогової оболонки ока. При алергії на фармакологічні засоби запальні процеси вражають нижні та верхні повіки, рогівку, середню та внутрішню оболонку ока, зоровий нерв.
Ознаки хронічного кон’юнктивіту мало виражені, проявляються легким свербінням, печінням, гіперемією повік, появою з очей мізерного прозорого відокремлюваного. Про хронічний перебіг хвороби говорять, якщо захворювання триває понад півроку.

Основне про лікування алергічного кон’юнктивіту.

До провідних принципів лікування алергічного кон’юнктивіту у дорослих та дітей належать: виключення контакту з алергеном, десенсибілізуюча терапія, фармакотерапія.
Медикаментозне лікування спрямоване на зниження підвищеної чутливості організму, усунення симптомів захворювання:

  1. Використання очних крапель, зволожуючих та протизапальних.
  2. Застосування антигістамінних та кортикостероїдних засобів (мазі, очні краплі) та системної дії.

Лікування пацієнтів із хронічною формою захворювання (алергія на пилових кліщів, пилок рослин) доповнюється алерген-специфічною імунотерапією.

Основне про алергічний кон’юнктивіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори