Обмеження після лазерної корекції зору.

Обмеження після проведення лазерної корекції будуть. Але не назавжди. Заборони стосуються лише періоду реабілітації, що триває приблизно 5-6 місяців. При цьому ніхто не змушує відмовлятися від улюблених занять чи планів на півроку — до багатьох можна буде повернутись навіть раніше. А коли реабілітація пройде, обмеження знімуться. 

Які обмеження встановлює лазерна корекція зору?

Серед основних обмежень після проведення лазерної корекції зору можна виділити наступне:

  1. Спорт. Повна заборона на спорт після лазерної корекції стосується лише перших кількох днів. Потім до активного життя можна буде повертатись поетапно. Робити зарядку та бігати після корекції зору можна вже за тиждень. Більш серйозні види спорту зачекають із декількох причин:

Інтенсивні вправи можуть викликати підвищення внутрішньоочного тиску, а це шкідливо для ослаблених очей. У контактних видах спорту велика ймовірність пошкодити очі й усунути верхній шар рогівки, який був надрізаний під час операції. 

А ось плавання та корекція зору цікаво поєднуються один з одним. До плавання можна повернутися вже за місяць, адже воно допоможе відновленню очей. Коли плечовий пояс розминається, головний мозок насичується кров’ю та киснем. Тому плавання допоможе під час реабілітації.

  • Вагітність та пологи. Рекомендується планувати вагітність за півроку після корекції зору — точні терміни скаже лише Ваш лікар. Не треба боятися, що народжувати змусять через кесарів — зазвичай таких обмежень після виправлення зору немає.
  • Косметика. Місяць від дня операції не можна користуватися тушшю, тінями та підводками для очей. Найдрібніші частинки косметики можуть викликати роздратування і навіть запалення, якщо потраплять на рогівку, що ще не загоїлася.

Ламінування вій після корекції зору не рекомендується. Але якщо лазерна корекція зору вже скоро, дівчатам можна вирішити проблему, зробивши заздалегідь ламінування. Тоді і гарний погляд буде, і без туші можна обійтись.

  • Алкоголь. Від міцних напоїв доведеться відмовитись за пару днів до процедури та ще мінімум два тижні після операції. Перед лазерною корекцією та в реабілітаційному періоді вживання алкоголю заборонено! Після операції слід закапувати спеціальні краплі — несумісні з алкоголем антибіотики.
  • Гаджети, книги та хобі. Насамкінець залишили коротке, але некомфортне обмеження — відмова від гаджетів, читання, в’язання та інших милих серцю розваг. Обходитися без них доведеться лише кілька днів. Добу після операції краще не брати до рук ні телефон, ні планшет — очі швидко втомлюватимуться. Після лазерної корекції пацієнти відчувають сухість ока, яка збільшується після кількох хвилин, проведених у яскравого монітора. Читання та інші заняття, що вимагають напруження очей, теж викличуть неприємні відчуття.

Нехтувати такими обмеженнями під час реабілітаційного періоду та будь-якими рекомендаціями Вашого лікаря-офтальмолога не варто, щоб не нашкодити своїй зоровій системі. А от коли реабілітаційний період закінчиться, можна буде насолоджуватися життям та гострим зором.

Обмеження після лазерної корекції зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори