Ністагм: що це та як боротися?

Ністагм – це порушення, що характеризується мимовільними коливальними рухами очних яблук у різних напрямках. Ністагм може мати фізіологічний характері і спостерігатися у здорових людей чи патологічний. Як і будь-яке порушення, ністагм має свої характерні симптоми та причини розвитку.

Чому виникає ністагм, основні причини.

Причини ністагму залежать від його типу: вродженого чи набутого. Вроджений ністагм може бути спадковим, зрозуміло, що його викликає дефектний ген. Інші причини розвитку вродженого ністагму – ураження центральної нервової системи та порушення внутрішньоутробного розвитку.

Набутий ністагм може розвиватися з ряду причин, до яких належить струс мозку, внутрішньочерепні гематоми та інших травми, які можуть пошкодити зоровий нерв або потиличну частку кори великих півкуль, а також наркотичне чи алкогольне передозування, безсистемне вживання снодійних та протисудомних препаратів.

Також причинами виникнення ністагму можуть бути захворювання головного мозку (гідроцефалія, інсульт, розсіяний склероз), органів зору (катаракта, атрофія зорового нерва, ушкодження сітківки, порушення рефракції), розлади вестибулярного апарату (ураження внутрішнього вуха, пухлини).

Як проявляється ністагм, варто знати кожному.

Вроджений та набутий ністагм має свою характерну особливість у симптомах: вроджений ністагм не викликає запаморочення, у той час як набутий супроводжується нечіткістю зорового сприйняття, навіть якщо центральний зір високий.

Захворювання проявляється ненавмисними рухами очних яблук. Вони можуть рухатися у вертикальному, горизонтальному, діагональному напрямку або по колу навколо сагітальної осі. 

Оскільки основні прояви хвороби яскраво виражені, зазвичай з діагностикою немає проблем. Ритмічні рухи очного яблука очевидні оточуючим — зазвичай кажуть, що співрозмовник «бігає очі». Крім цього, пацієнти страждають від підвищеної світлочутливості, розпливчастості картинки, тремтіння зображення, порушення координації рухів. При набутому ністагмі виявляються запаморочення та нудота.

Як виявити ністагм та методи лікування.

Так як ністагм часто є ознакою ураження центральної нервової системи, то його діагностика проводиться лікарем-офтальмологом чи неврологом. Для визначення причин виникнення ністагму, виразності захворювання та підбору правильного методу лікування проводять ряд обстежень, що включають вивчення стану зорової системи, електроретинографію, офтальмоскопію, комп’ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію, аналіз крові та інші дослідження при необхідності.

Звернутися на обстеження Ви можете в Медичний центр AstraMed, у нас працюють лише висококваліфіковані фахівці, що при діагностиці використовують сучасне обладнання. Саме це дозволяє нам легко виявити наявні порушення та причини їх виникнення, а згодом підібрати ефективне лікування.

Сьогодні ністагм залишається нелегким захворюванням, яке погано піддається лікуванню. При зверненні до лікаря в першу чергу його дії спрямовуються на лікування захворювання, яке спричинило розвиток ністагму. Методика лікування ністагму спрямована на поліпшення зорових функцій і залежить від причин виникнення патології, типу, форми.

Перш за все при лікуванні ністагму застосовується медикаментозна терапія, що включає використання судинорозширювальних препаратів, протисудомних засобів та полівітамінів. Таке лікування дозволяє покращити живлення та зміцнити тканини органів зору.

Для боротьби з ністагмом також може бути призначені засоби корекції зору, апаратне лікування, а при запущених стадіях захворювання використовується хірургічне втручання. Пам’ятайте, що вчасне звернення до лікаря допомагає швидше позбутися наявного порушення та зберегти не лише Ваш зір, а й здоров’я в цілому.

Ністагм: що це та як боротися?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори