Найпоширеніші інфекційні захворювання очей.

Розвиток інфекційного захворювання очей можуть спричинити різні мікроорганізми: віруси, бактерії, грибки, найпростіші. Якщо не проводити необхідне лікування, розвиток захворювання може призвести до пошкодження рогівки і навіть втрати зору. Найбільш поширеними інфекційними офтальмологічними захворюваннями є кон’юнктивіт, ячмінь та блефарит.

Що таке кон’юнктивіт органів зору?

Кон’юнктивіт – це запальне ураження кон’юнктиви – слизової оболонки ока. Течія кон’юнктивіту може ускладнюватися такими захворюваннями очей, як кератит, блефарит, зниженням гостроти зору та ін. Джерелом зараження може бути хвора людина або недотримання правил особистої гігієни. Розвиток захворювання супроводжується гіперемією і набряком повік, слизовим або гнійним відокремлюваним з очей, печінням і свербінням в очах. В основній масі, ознаками кон’юнктивіту служить наявність вранці, що відокремлюється на повіках і очах, через що буває складно розімкнути очі, склеєні підсохлим відокремлюваним. Як правило, при кон’юнктивітах уражаються обидва ока.

Лікування кон’юнктивіту здійснюється місцево, з використанням крапель, мазей, можливе призначення ін’єкцій лікарських засобів. У період захворювання пацієнту необхідно не тільки виконувати всі рекомендації лікаря, а й особливо ретельно дотримуватись особистої гігієни.

Своєчасне лікування кон’юнктивіту дозволяє досягти повного одужання без наслідків для очей.

Чому виникає блефарит зорової системи?

Блефарит – це двостороннє запалення повік.  Захворювання на блефарит, як правило, носить рецидивний характер і погано піддається лікуванню. Блефарит проявляється почервонінням і набряклістю країв повік, відчуттям тяжкості та свербежем повік. У лікуванні блефариту основна увага приділяється усуненню причини захворювання за допомогою медикаментозної консервативної терапії та догляду за повіками. Рецидивний блефарит, як правило, вказує на зниження імунітету. Лікування блефариту проводиться консервативно, має тривалий характер. При своєчасному і правильно підбадьореному лікуванні блефариту, можна досягти стійкого і тривалого позитивного стану. 

Що таке ячмінь та чому виникає?

Ячмінь – це локалізований гнійний процес на повіках, що розвивається за наявності інфекції у волосяному фолікулі вії чи сальної залози. Поява ячменю на столітті супроводжується хворобливістю та локальною набряклістю краю століття, у подальшому формується гнійник.  У більшості випадків збудником захворювання є золотистий стафілокок, який активізується при ослабленні імунної системи людини. Недотримання правил гігієни, торкання брудними руками очей, використання забруднених косметичних аксесуарів також може призвести до виникнення запального процесу. Лікування даного захворювання необхідно проводити своєчасно і згідно з усіма призначеннями лікаря, інакше цей стан може перейти в хронічну стадію. Однак, при дотриманні рекомендацій та правильному лікуванні, ячмінь добре піддається лікуванню. Своєчасна діагностика та правильно призначене лікування дозволять досягти максимально бажаного результату у лікуванні інфекційних очних захворювань.

Найпоширеніші інфекційні захворювання очей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори