Найпоширеніші захворювання сітківки та симптоми.

Сітківка – це лише кілька шарів клітин ока, але з дуже важливою функцією: сітківка відповідальна за сприйняття зображення мозком. Якщо проводити порівняння з фотоапаратом, то райдужна оболонка ока виступає тут як діафрагма. Фотони світла перетворюються на електричні нервові імпульси, які потім по зоровому нерву передаються головний мозок.
Які захворювання сітківки зустрічаються найчастіше?

Захворювання сітківки – це одна з причин поганого зору та навіть його втрати. Серед найпоширеніших патологій сітківки можна виділити:

  1. Периферична дегенерація сітківки – це порушення, при якому патологічні зміни розташовуються на периферичної зоні, яка бере участь у предметному зорі. Саме тому людина часто не помічає погіршення зору, що почалося. 
  1. Відшарування сітківки ока – це захворювання, що характеризується відділенням сітківки від судинної оболонки органів зору. Це важке захворювання, що потребує термінового лікування (найчастіше хірургічного).
  2. Ангіопатія сітківки ока – патологія, пов’язана з порушенням кровообігу в організмі в цілому та в органах зору зокрема. Воно може бути проявом загального захворювання організму, наприклад, гіпертонічної хвороби, остеохондрозу, які вимагають спостереження у терапевта або невролога, а також регулярного огляду офтальмолога.
  3. Дистрофія сітківки – це відмирання деяких тканин самої сітківки внаслідок недостатнього їх кровопостачання та порушення обмінних процесів в органі зору. Залежно від області ураження сітківки виділяють периферичну та центральну. Головною небезпекою останньої є те, що при несвоєчасному лікуванні та доведенні дистрофії до запущеної стадії пацієнт повністю втрачає зір.
  4. Ретинопатія – це серйозна поразка сітківки ока, пов’язана, в першу чергу, з судинними порушеннями. Дана патологія може бути наслідком інших захворювань таких як: гіпертонія (гіпертонічна ретинопая), цукровий діабет (діабетична ретинопатія) та інших. Часто це захворювання зустрічається у дітей, народжених раніше терміну (ретинопатія недоношених). Таким чином, цим захворюванням може страждати людина будь-якого віку, від немовляти до літньої людини.
  5. Макулярний розрив — патологія центральної області сітківки, яка найчастіше пов’язана з віковими змінами в організмі в цілому та очах зокрема, проте також зустрічається травматичний, післяопераційний та міопічний (виникає у людей з високим ступенем короткозорості) розрив макули ока.
  6. Макулярний набряк. Найчастіше є симптомом діабетичної ретинопатії, тромбозу центральної вени сітківки та вікової макулодистрофії або наслідком травми ока, увеїту.
  7. Макулодистрофія – захворювання, що вражає центральну зону сітківки, яка дає нам центральний зір. Симптоми макулодистрофії: спотворення предметів, що розглядаються, темна пляма, що закриває центральну область зору.

Щоб уберегти себе від захворювань сітківки та органу зору загалом необхідно регулярно обстежувати стан їхнього здоров’я. Звертайтеся на діагностику зору в Медичний центр AstraMed, наші висококваліфіковані фахівці виявлять захворювання сітківки навіть на ранніх стадіях та підбирають ефективне лікування, що дає можливість зберегти Ваш зір!

Найпоширеніші захворювання сітківки та симптоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори